Реклама












Конспект для дітей 3 класу з ОВЗ з предмету «Ручний, художня праця»


Конспект для дітей з ОВЗ з предмету «Ручний, художня праця»
Тема уроку: Аплікація «Жабенятко».
Автор: Пермінова Юлія Сергіївна, ОГБОУ «Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат «Віра» г.Рязани», вчитель-олигофренопедагог
Опис матеріалу: Конспект уроку розроблений в рамках навчального предмета «Ручний, художня праця» і розрахований на учнів 3 класу (9-11 років)з обмеженими можливостями здоров'я (помірна розумова відсталість). Даний матеріал може бути корисний педагогам корекційних шкіл, батькам дітей з ОВЗ.
Мета: навчання умінню виготовляти аплікацію з готових геометричних форм.
Завдання:
Освітні:
закріплення відомостей про жабу;
навчання вмінню наклеювати готові геометричні фігури на картон у певній послідовності.
Виховна:
виховання акуратності, самостійності;
виховання дбайливого ставлення до тварин,
формування вміння взаємодопомоги.
Корекційні:
корекція загальної та дрібної моторики (через виконання физминуток, практичну діяльність);
корекція пам'яті (через питально-відповідну форму роботи, складання розповіді за технологічними картами);
корекція мислення (синтез) (через практичну роботу);
корекція уваги (через встановлення на даний психічний процес);
корекція мовлення (через роботу з технологічними картами).
Обладнання: інтерактивний комплекс, комп'ютер, набірне полотно, клейонки, клей, індивідуальний матеріал для практичної роботи, картон.
Наочність: технологічні карти, зразки практичної роботи, н/п «Жаба».
Хід уроку:
1 Організаційний момент.
- Який зараз буде урок?
- Який урок був до уроку праці?
- Який урок буде після уроку праці?
2 Оголошення теми, мети уроку.
- Сьогодні на уроці праці ми будемо робити аплікацію з паперу, а яку, я вам скажу пізніше.
Буде те, чого немає.
Де я працю вклав свій.
Там розкриється квітка життя.
Якщо буду я сповнений терпіння і сил,
З моєї вийде толк.
А інакше навіщо на землі б я жив.
- Сідайте на свої місця.
3.створення позитивної мотивації на урок.
-Увага на екран.
-Хто до нас прийшов у гості? (Маша)
-А для чого прийшла Маша? (Маша прийшла розповісти казку).
-Тоді уважно дивимося і слухаємо (відеофрагмент з мультфільму «Машини казки»).
4.Знакомство з жабою.
-Заплакав Іван царевич, адже він про жаб нічого не знає, а йому ще й женитися треба.
-А що ви знаєте про жаб?
-Давайте уважно розглянемо жабу.
-Жаби - це мешканці вологих місць. Вони часто зустрічаються поблизу ставка, болота.
-Якого кольору жаба? (зеленого)
-В основному жаби зеленого кольору, але можуть бути і інших кольорів.
-Як розмовляє жаба? (ква)
-Давайте послухаємо.
-Жаби харчуються комарами, мухами.
-З настанням холодів жаби опускаються на дно озера або болота і так зимують, а навесні прокидаються і з'являються дитинчата - жабенята.
-А зараз ви розкажіть за технологічними картами Івану царевичу про жабу.
-Подивіться на ноги жаби. Як ви думаєте, вона ходить як людина або пересувається по іншому? (жаба стрибає)
5.Двигательная физминутка.
-Покажіть як пересувається жаба.
6.підготовка до практичної роботи.
-Увага на екран.
-Іноді жаби живуть у людини вдома, у спеціальних акваріумах і тоді людина піклується про них.
-А зараз ми з вами зробимо жабу з паперу.
-Подивіться, яка жаба повинна буде у вас вийде.
-Що вам знадобиться для виготовлення такої жаби?
-Знайдіть контейнер зі своїм ім'ям і покладіть на парту.
7.Физминутка для рук.
Дві веселі жабки,
Ні хвилини не сидять.
Спритно стрибають подружки,
Тільки бризки вгору летять.
8.Практичекая робота.
-Розгляньте зразок.
-З яких фігур зроблена жаба? (трикутників)
-Однакової форми трикутники або різною? (трикутники однакової форми)
-Жаба зроблена з трикутників однакової форми.
-Порахуйте скільки трикутників вам знадобиться для виготовлення аплікації? (5)
-Подивіться, як жабу роблю я.
-На виворітній стороні трикутника є цифри.
-Які?
-Починаємо роботу з цифри 1.
-Беру трикутник з цифрою 1 і приклеюю на картон. Вийшло тіло жаби.
-Як використовуємо клей?
-Далі приклеюю голову. Для цього знадобляться трикутники з цифрами 2 і 3.
-Беру трикутник з цифрою 2 і приклеюю його на картон.
-Беру трикутник з цифрою 3 і приклеюю його на картон. Вийшла голова жаби.
-Беру трикутник з цифрою 4 і приклеюю на картон з правого боку. Вийшла права лапа.
-Беру трикутник з цифрою 5 і приклеюю на картон з лівого боку. Вийшла ліва лапа.
-Приклеюю очі.
-Вийшла жаба.
-А зараз зробіть жабу самі.
9.Подведение підсумків.
-Виставка робіт і їх аналіз.
-Сюрпризный момент: жаба принесла смачні частування.
Зразок:
Самоаналіз уроку
Тип уроку - комбінований.
Цей урок пов'язаний з попередніми й спирається на отримані раніше знання, уміння учнів. Головний акцент робився на практичну роботу.
При підготовці уроку враховувались реальні можливості учнів, тобто клас умовно поділено на підгрупи з урахуванням психофізичних можливостей вихо-танников, рівня їх знань, умінь. Поділ умовний.
На уроці були використані наступні методи:
• По класифікації методів навчання за джерелом отримання знань:
- словесні (пояснення, фронтальна бесіда);
- наочні (метод ілюстрацій - н/п «Жаба», зразки практичної ра-боти; метод демонстрацій - демонстрація відео-і аудіоматеріалу);
- практичні (відтворюючі та практичні вправи).
• За класифікацією методів навчання, запропонованою Скаткіним М.Н. і Лернером И.Я., залежно від характеру пізнавальної діяльності учнів по засвоєнню матеріалу, що вивчається:
- пояснювально-ілюстративний метод;
- репродуктивний метод.
На уроці використовувалась як фронтальна, так і індивідуальна форма організа-ції навчальної діяльності, здійснювався поточний контроль.
На уроці були використані і методи виховного впливу:
- метод переконання (аргументація педагога, думка);
- метод вправи (вплив, який забезпечує реальні практичо-ські дії дитини, що втілює його внутрішнє ставлення, яке як би матеріалізує ставлення, роблячи його видимим для іншого:
- прохання щось зробити, спрямована на адресу дитини,
- традиційне оформлення деяких правил поведінки,
- приклад педагога);
- метод педагогічної оцінки:
- відкрита педагогічна оцінка, що виявляється в схвалення, похвалу, матеріальному предметі.
За рахунок зміни видів діяльності протягом уроку забезпечувалася висока робото-здатність, всі заплановані завдання вдалося виконати.
На уроці підтримувався соціально-психологічний клімат, сприятливий для кожної дитини. Він проявлявся в доброзичливості, захищеності, працездатно-сті, ініціативності та оптимізмі.
Кабінет був використаний раціонально, в повному обсязі.