Реклама












Конспект НОД у старшій групі на тему «Властивості води»


Конспект НОД з дітьми старшого дошкільного віку на тему: «Властивості води»

Автор: Пахтусова Наталія Борисівна, вихователь ГБДОУ Центр розвитку дитини - дитячий садок №111 місто Санкт-Петербург

Опис: Пропоную вам конспект НОД з дітьми старшого дошкільного віку за темою «Властивості води». Даний матеріал буде корисним для вихователів старшої групи. Це конспект пізнавального заняття, на якому діти знайомляться з властивостями води, проводять досліди з водою, вчаться робити логічні висновки.

Конспект НОД з дітьми старшого дошкільного віку на тему: «Властивості води»

Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація»

Мета: Розвиток пізнавальної активності дитини в процесі експериментування з водою.

Завдання:

1. Освітні

-закріпити знання про кругообіг води в природі

-ознайомлення з властивостями води через дослідно - експериментальну діяльність

2. Виховні:

- виховувати вміння діяти в колективі.

- виховувати дбайливе ставлення до води як природного ресурсу.

3. Розвиваючі:

- вчити аналізувати, робити висновки; мати свою думку.

- розвивати логічне мислення;

- стимулювати пізнавальну активність дітей.

Матеріали та обладнання:

Картинка «Кругообіг води в природі»

На кожну дитину: пластикові стаканчики, ложки, «формочки» з сіллю і цукром, «розетки» різної форми, яйця, пластикові баночки.

Хід НСД:

Організаційний момент:

- Здрастуйте хлопці, сьогодні ми поговоримо про одне з найважливіших речовин у природі, без якого неможливе життя на Землі. Я вам загадаю загадки, а ви спробуйте відгадати, про яке речовині піде мова.

У морях і річках мешкає

Але часто морем літає,

А як набридне їй літати,

На землю падає знову. (вода)

- Правильно, сьогодні ми будемо говорити про воду.

Основна частина.

- Як ви думаєте, для чого всьому живому на землі потрібна вода?

- Води витрачається дуже багато. Як ви думаєте, як поповнюються запаси води?

- Щоб це дізнатися, подивіться на цю схему («кругообіг води у природі»). На ній зображено все, що відбувається з водою в природі (розповідь+ демонстрація).

Сонце нагріває воду, і вода перетворюється в пар. У вигляді пари крихітні, невидимі крапельки вологи піднімаються в повітря. Чим вище піднімається пар, тим холодніше стає повітря. Пара знову перетворюється у воду. Крапельки збираються разом і утворюють воду. Коли крапельок стає багато, вони стають важкими для хмари і випадають дощем на землю.

- Вода в природі буває солона і прісна. Як ви думаєте, що значить прісна?

Дослідно-дослідницька діяльність.

- Перед вами стаканчики з водою. Спробуйте воду. Є у води смак?

- А тепер додайте у воду сіль. Спробуйте. Яка на смак стала вода?

(солона).

- А тепер додайте у воду цукор. Спробуйте. Яка на смак стала вода?

(солодка).

- А тепер спробуйте воду. Є у неї смак? (робиться висновок, що у води немає свого смаку)

- Ховаючи в собі сіль і цукор, вода не дає їх побачити, не дає доторкнутися і взяти назад, але при цьому вона зберігає їх у собі. Насправді сіль і цукор не зникли у воді, вони розчинилися. Отже, вода є розчинником.

- А тепер візьміть картинки і подивіться на них крізь стаканчики з водою. Видно що намальовано на картинці?

- Значить вода яка? (прозора).

- А тепер давайте перельем воду зі склянки в ці «розетки». Що сталося? (вода прийняла форму, в яку її перелили)

- Чи має вода певну фору? (немає)

- Як ви думаєте, чому вода в морях і океанах солона, адже річки несуть у неї прісну воду?

Коли йде дощ, він розчиняє частки солей, що знаходяться в ґрунті. Струмочки дощової води потрапляють в річки. Течія річки переносить солі в моря. Вода під дією сонця нагрівається і випадає на землю у вигляді опадів, але вся сіль залишається в море.

- Давайте уявимо собі, що ми опинилися на море і трошки поплаваємо.

Физминутка.

До моря швидко ми спустилися,

Нахилилися і вмилися.

Ось як славно освіжилися.

А тепер дружно попливли:

Разом разів-це брас,

Одного, іншого-це кроль.

Всі як один пливемо як дельфін.

Вийшли на крутий берег

І вирушили додому.

- А ви знаєте, що в морській воді плавати легше, тому що вона може тримати предмети на поверхні?

Дослідно-дослідницька діяльність.

- Перед вами на столах стоять банки з прісною водою (тобто з водою з-під крана), лежать яйця. З ними треба поводитись обережно, щоб не розбити їх. Візьміть в руки яйце і опустіть в банку з водою. Що сталося з яйцем? (потонуло). Яйце потонуло, бо воно важче води.

- А тепер у другій банку ми з вами зробимо морську воду. Для цього вам потрібно додати в банку сіль і добре перемішати. Опустіть туди яйце. Що з ним сталося? (не тоне). Це тому, що солона вода важче прісної, тому плавати в морі легше, ніж у річці.

- А зараз я покажу вам невеликий фокус. Якщо підлити в банку з солоною водою трохи прісної води, то ми можемо побачити, що яйце буде плавати посередині банки. Це відбувається тому, що якщо розбавити солону воду прісної, вона вже не буде такою важкою і яйце трохи опуститься вниз (діти самостійно розбавляють солону воду)

Заключна частина.

- Про який речовині ми сьогодні з вами говорили?

- Які властивості є у води?

- Спасибі хлопці, ви всі великі молодці, до побачення.