Реклама












Конспект уроку німецької мови у 2 класі


Розробка уроку німецької мови у 2 класі з теми «Пошта прийшла!»

Урок німецької мови у 2 класі

Автор: Мельникова Ірина Юріївна, вчитель німецької мови, МАОУ «Гімназія «Істок», р. Великий Новгород

Короткий анонс: Даний урок німецької мови - урок навчання написання листа зарубіжному партнеру. Урок розроблений з застосуванням системно-діяльнісного підходу. Може бути корисний вчителям німецької мови. Працюють у початковій школі.

Тема уроку: «Пошта прийшла!»

Цілі уроку:

- навчити учнів написання листа зарубіжному партнеру, користуючись вивченим лексико-граматичним матеріалом

- активізувати інтерес учнів до епістолярної жанру.

Виховні завдання:

виховувати толерантність, взаєморозуміння та культуру спілкування з однолітками іншої національності;

Розвиваючі завдання :

розвивати культуру письмового спілкування;

навчити порівнювати, аналізувати і виділяти головне;

Освітні завдання:

розвивати лінгвістичний кругозір по темі в письмовій мові.

Практичні завдання:

розвиток міжкультурної, мовної, мовленнєвої компетентності;

навчання правильному написанню форм вітання, прощання, дати в листі зарубіжному партнеру.

розвиток навичок читання і перекладу автентичного тексту;

розвиток орфографічних навичок.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація, алгоритм написання листа, схема заповнення конвертів, конверти, листівки.

Хід уроку

Організаційний момент. Учитель вітає дітей, запитує як у них справи. Учні співають разом з учителем пісеньку «Guten Tag!»

Фонетична зарядка. Учні повторюють пісеньку «Пошта прийшла».

Мовна зарядка. Учитель називає іменник без артикля , учні хором повторюють це ж слово, але з артиклем:

a. Post

a. Postkarte

b. Paket

c. Päckchen

d. Brief

Основна частина уроку.

Постановка навчальної задачі. Учитель звертає увагу учнів на дошку і пропонує їм відгадати загадку, написану на дошці:

Збоку марка і картинка,

В круглих штампи груди і спинка.

Маленька дуже, швидке як птах,

Якщо захочеш, за море умчиться!

Що це таке? Правильно, хлопці, це лист.

Хлопці, скажіть, ви вмієте писати листи? Любите це робити? Ми з вами вже півроку вивчаємо німецьку мову, ми навчилися розповідати про себе, навчилися розпитувати один одного про свої інтереси, захоплення. А сьогодні на уроці ми з вами навчимося писати лист, правильно оформляти поштову адресу, дізнаємося з яких частин складається лист, навчимося правильно звертатися до друга по листуванню і прощатися з ним, побачимо, як пишуть листи ваші однолітки. Ви хочете цього навчитися?

Введення в тему здійснюється за допомогою листа, який учитель тримає в руках і задає питання :

Was ist das? Ist das ein Brief?

Правильно, хлопці, це лист. Лист це написав ваш одноліток , хлопчик з Німеччини, якого звуть Свен. Він шукає друга по листуванню. Давайте прочитаємо, що ж він пише про себе!

Навчання написання листа другові.

Робота з текстом листа, читання, переказ.

An Klasse 2

Betrifft : «Gymnasium «Istok»

Hallo, 2. Klasse!

Ich heisse Sven.Ich wohne in Berlin. Ich bin 8 Jahre alt. Mein Vater spricht gut Russisch, und ich lerne jetzt auch Russisch. Ich schreibe gern Briefe und suche einen Brieffreund in Russland. Wer schreibt mir?

Tschuss!

Sven

Питально-відповідна робота

Де живе Свен?

Скільки йому років?

Говорить по-російськи?

Каже його батько по-російськи?

Що любить робити Свен?

А хто з вас хоче відповісти на лист Свена? Хто хоче стати його другом по переписці?

Давайте разом напишемо йому листа!

По ходу роботи вчитель звертає увагу учнів на кожну з частин листа. Учитель разом з учнями повторює вивчені раніше форми дружнього привітання, прощання. При цьому на дошці спроецирована презентація з листом Свена та конвертом, на якому написана адреса. Вчитель пояснює, звертаючись до слайдів презентації, як правильно підписується конверт.

Відкриття нового знання:

Клас ділиться на дві групи. Кожній групі належить відповісти виконати наступне завдання.

Хлопці, подивіться. будь ласка ,ще раз на листа вашого однолітка Свена, і на те як підписаний конверт. Скажіть, з яких частин складається цей лист, як треба підписувати конверт. Спробуйте за допомогою опори скласти пам'ятку для своїх однокласників про те, як правильно написати лист, підписати конверт. Перша група працює над складанням памяткок з написання дружнього листа, друга група становить пам'ятку про те, як правильно оформити конверт. Опорою їм служить складені вчителем тексти з пропусками.

Завдання: Вам пропонується текст, у ньому потрібно вставити потрібні слова.

Основні правила написання дружнього листа:

1. Правила хорошого тону вимагають .......відповіді на лист.

2. Папір для письма ні в якому разі не повинна бути ...

3. Поля ... .

4. Дата ставиться в ... куті під заголовком.

5. Після дати, посередині першого рядка, зазвичай пишуть ... .

6. В кінці листа слід чітко ... .

7. Якщо ви випадково забули написати про те, можете додати це вже після підпису, поставивши дві латинські літери ... .

8. Лист складається текстом... .

Основні правила заповнення конверта:

1. Адреса потрібно писати ... .

2. Не забувай вказати на конверті... .

3. Писати адресу розбірливим красивим почерком, ...

4. Назва країн, міст, селищ, сіл та інших населених пунктів пишуться ........відмінку.

5. Прізвище, ім'я, по батькові адресата пишеться ........відмінку, а адресанта в ..........відмінку.

6. У нижній лівій частині конверта пишеться цифровий ..........місця призначення, що складається з шести цифр. Зразок написання цифр дан ........боці конверта.

7. На конверті пишеться спочатку ........., потім....., потім........., потім............ Індекс пишеться......... .

Физминутка

Сіли ми писати лист,

Дуже важливе воно.

Довго ми його писали

І трішки втомилися.

Встанемо, ручками струснемо

І трошки відпочинемо.

Пошагаем ми на місці

І поскаче всі разом,

Розвороти вправо, вліво.

На носочках потягнулися,

Всі один до одного повернулись,

Дуже мило посміхнулися.

Головою покачаем

Раз і два, поприседаем

І продовжуємо роботу!

Презентація складених пам'яток своїм однокласникам. Представники від груп зачитують свої пам'ятки класу. Потім відкриваються плакати «Будова особистого листа» і «Як правильно оформити конверт». Учні звіряють свої пам'ятки з плакатами і відповідають на запитання вчителя. Робота здійснюється наступним чином:

Читання пам'яток вголос по ланцюжку.

Питально-відповідна робота.

Яким може бути звернення до одного?

Яким може бути привітання?

Яким може бути прощання?

Як потрібно писати листа?

Навіщо в листі потрібна дата?

Як правильно підписується конверт?

Чим відрізняється написання адреси

Рефлексія.

Було на уроці цікаво? Чому?

Що нового дізналися?

Чого навчилися?

Де можуть стати в нагоді ці знання і вміння?

Підведення підсумків.

Слово вчителя про роботу класу.

Домашнє завдання.

Написати листа Свену, покласти в конверт і підписати його. У листі розповісти про себе, про свою сім'ю, про інтереси та захоплення.

Хотілося б, щоб лист, який ви відправили, вийшло грамотним, зрозумілим, емоційним і справило на адресата тільки приємні враження.