Автор: Волкова Олена Михайлівна, вчитель англійської мови "МБОУ ЗОШ №1 з поглибленим вивченням окремих предметів, р. Буинска РТ",
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект уроку в 5 класі з теми «Present Continuous Tense» за сінгапурської системі. Даний матеріал буде корисним вчителям англійської мови, які працюють за УМК «Enjoy English », авторів М.З.Биболетова, О. А. Денисенко, М.М. Трубанева. Цей конспект може допомогти на етапі закріплення знань з теми «Present Continuous Tense».
Цілі: створення умов для розвитку умінь правильного освіти часу Present Continuous; контрастування часів Present Simple та Present Continuous; забезпечення умов для виховання почуття колективізму, взаємодопомоги.
Завдання: повторення освіти і вживання граматичних часів Present Simple, Present Continuous; їх контрастування; виконання вправ у зошиті, розвиток вміння працювати в парах.
Обладнання:
1. Підручник «Enjoy English », автори М.З.Биболетова, О. А. Денисенко, М.М. Трубанева.
2. Дошка
3. Роздатковий матеріал
4. Ноутбук.
5. Проектор.
1. Організаційний момент.
Teacher: Good morning, children! I am glad to see you! Turn to your shoulder partner and greet him.
2. Мовна зарядка.
Teacher: What season is it now? Is the sun shining? What colour is the sky? Is it windy? Is it cold today? What date is it today? What day of the week, today is it? What is your timetable for today? What is your favourite lesson? Why?
3. Фонетична зарядка. Listen and repeat. (аудіозапис Ex.48 p.66)
4. Структура Take Off - Touch Down. Listen to me. If my sentence is about you, you should stand up.
1. My favourite lesson is PE.
2. My birthday is in autumn.
3. I am looking at the teacher.
4. I join football club.
5. I can swim.
5. Перевірка домашнього завдання. Структура Continuous Round Robin (учні по черзі в групах зачитують відповіді на питання)
1. John Is doing his homework?
2. Dad Is working in the garden?
3. Is Nancy playing the piano?
4. Is Sparky sleeping?
5. Is Grandma watching TV?
6. Is Grandpa reading?
6. Виконання граматичних вправ на Present Continuous a) Teacher: What they are doing? (на екран проектуються картинки)
The girl is singing. Etc.
b) Teacher: Look at the pictures from the school album. Ask and answer the questions. Ex.58 p.69
1. - Where are the children? - ... in the yard. (They are)
- What...? - ... (What they are doing? - They are decorating Christmas tree)
2. - Where is our Head Teacher? - ... in his study. (He is)
- What ...? - ... (What is he doing? - He is reading a newspaper). etc.
7. Mix Pair Share. (Учні пересуваються під музику. Як тільки музика припиняється, учні піднявши руку знаходять собі пару). На екран проектується картинка сім'ї ввечері.
Teacher: - What they are doing? Структура Timed Pair Share (спочатку дає відповідь учень, який нижче зростанням, потім його партнер)
8. Контрастування часів Present Simple та Present Continuous
Teacher: Read, translate and remember.
|
Present Simple |
Present Continuous |
|
V He(she, it) Vs |
am is Ving are |
|
Every day(week, month) usually, often, sometimes, etc. |
Now, at the moment, today |
|
I usually watch TV in the evening. |
I'm doing my homework. I am going to have a test tomorrow. |
9. Виконання граматичних вправ на контрастування часів Present Simple та Present Continuous.
Choose the right verb. Circle it.
1. Where is Ann? - She is in the kitchen. She ...pizza for her friends.
a) Makes b) is making c) make
2. My brother usually ... tennis in the afternoon.
a) Plays b) is playing c) play
3. Look! The children ... Halloween costumes. They are funny, aren't they?
a) Wears b) are wearing c) wear
4. In the evening my grandfather ... newspapers and magazines.
a) read b) is reading c) reads
5. During the trips they always ... souvenirs for friends.
a) Buys b) are buying c) buy
6. Be quiet! My little sister ... .
a) Sleeps b) is sleeping c) sleep
1-b, 2-a, 3-b, 4-c, 5-c, 6-b.
10. Структура Mix Freeze Group. (Учні рухаються під музику. Музика припиняється. Вчитель задає питання, відповіддю на який є числівник. Хлопці повинні зібратися в групу з таким числом учнів - яким є відповідь на питання)
Teacher: 1. How many months are there in winter? (3)
2. How many eyes do you have? (2)
3. How many letters are there in the word "read"? (4)
4. How often do you have English? (3)
5. What form are you in? (5)
11. Підсумки уроку. Домашнє завдання.
Teacher: Thank you for your work at the lesson. Write down your homework.
12. Висновок. Teacher: The lesson is over. Thank you for your work and attention! Good luck!
Аналіз: даний урок відображає застосування таких видів мовленнєвої діяльності як читання, говоріння, письмо, на уроці був використаний принцип наочності, застосовані сучасні технології, відповідні ФГОС. Структури Take Off - Touch Down, Continuous Round Robin, Mix Pair Share , Timed Pair Share, Mix Freeze Group роблять урок нестандартним, цікавим для дітей, вчать їх співпрацювати один з одним.