Реклама












Конспект уроку російської мови для 9 класу корекційної школи VIII виду на тему "Виклад тексту описового характеру"


Конспект уроку української мови для учнів 9 класу спеціальної (корекційної) школи VIII виду.
Автор: Виноградова Світлана Євгенівна, учитель російської мови ГОБОУ дитячого будинку-школи, спеціальної (корекційної) школи VIII виду.
Опис матеріалу: конспект для учнів корекційних шкіл, за програмою І.М. Бгажноковой. Так само він буде корисним вчителям початкових класів. Учні закріплюють уміння формулювати головну думку тексту, вибирати лексичний матеріал, передавати текст у письмовій формі.
Тема: Виклад тексту описового характеру.
Мета: формування вміння визначати головну думку опису.
Завдання: вчити дітей робити узагальнення; розширювати кругозір учнів.
Обладнання: картки з текстами описами, ілюстрації.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
ІІ.Знакомство з темою уроку.

Вчитель: Пригадайте, тексти яких типів ми вивчали? (Опис, розповідь, міркування)
Вчитель: Як ми визначаємо тип тексту? Які бувають опису? (Опис місця, предмета, зовнішнього вигляду людини).
III. Аналіз тексту для викладу.
1)Прослуховування тексту для викладу (читання вчителем).

На прибережному лузі.
Біля самої води невеличкими кущиками визирали з заростей м'яти невинні блакитні незабудки. По укосу цвіла дика горобина з тугими жовтими суцвіттями. Високий червона конюшина перемішувався з мишачим горошком, а над усім цим співтовариством квітів підіймався чортополох. Він міцно стояв по пояс в траві і був схожий на рицаря в латах зі сталевими шипами на ліктях і наколінниках. (К. Паустовським)

2)Бесіда по прослуханому.
Вчитель: Який це опис - ділове або художнє? Чому?
Учитель:Як можна сформулювати головну думку цього опису? (як ошатний і красивий прибережний луг).
Вчитель: Перечитайте текст (про себе).
Вчитель: Назвіть рослини, які в ньому названі (ілюстрації на дошці).
Словникова робота.
Суцвіття, чортополох, співдружність, лати.
- Про яких рослинах автор лише згадує, а які описує докладно?
- З ким автор порівнює будяк? Як ви думаєте, чому?
- Виберіть все, що відноситься до опису чортополоху. Назвіть слова, які використовує автор ( міцно стояв по пояс в траві, схожий на рицаря в латах).
- Будяк постає перед нами живою, казковою істотою і завдяки цьому оживає весь прибережний луг.
3)Вибір лексичного матеріалу (на дошці).
1 пропозицію: невинні блакитні незабудки;
2 речення: дика горобина з тугими суцвіттями;
3 пропозицію: конюшина перемішувався, співдружність квітів, підіймався будяк;
4 пропозицію: схожий на рицаря в латах, на ліктях і наколінниках.
4) Переказ тексту учнями (2,3 людини).
5)Робота над викладом.

Для учнів 2го рівня навчання підготовлені картки з пропусками слів тих частин мови, які учні проходять в даний період навчання.