Реклама












Конспекти занять з дошкільниками з


Конспект НСД для дітей 6-7 років за темою «Якого кольору веселка»

Автор. Соколова Світлана Сергіївна, педагог додаткової освіти
МБОУ ДОД Центр дитячої творчості, п. Сява.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей 6-7 років, 1 року навчання за додатковою освітньою програмою гуртка «Ізостудія». По темі «Якого кольору веселка». Даний конспект уроку буде корисним для вихователів дитячого садка та вчителів 1 класу загальноосвітньої школи. Цей конспект пізнавального заняття є вступним в додатковою освітньою програмою гуртка «Ізостудія». Зображення для комп'ютерного супроводу заняття педагог може підібрати на свій розсуд.
Тема заняття «Якого кольору веселка»
Мета: Ознайомлення дітей із змістом занять образотворчого мистецтва в гуртку «Ізостудія». Виявлення рівня знань, умінь і навичок дітей в області образотворчого мистецтва.
Завдання:
ОСВІТНІ:
• Ознайомити з правилами роботи на занятті і матеріалами для
занять образотворчого мистецтва.
• Формувати навички організації робочого місця та навички роботи
пензлем і фарбами.
• Навчити зображати природне явище без попереднього малюнка.
РОЗВИВАЮЧІ:
• Розвивати вміння акуратно малювати акварельними фарбами.
• Розвивати естетичну чуйність на красу навколишнього світу.
• Розвивати зорову пам'ять у дітей і вміння зображувати по пам'яті і враженню.
ВИХОВНІ:
• Виховувати інтерес до занять образотворчою діяльністю.
• Виховувати любов до рідної природи і бережливе до неї ставлення.
• Виховувати дружні стосунки в колективі, прагнення допомогти один одному.
Тип заняття: Вивчення нового матеріалу.
Вид заняття: Практичне заняття з елементами бесіди.
Методи: Пояснювально-ілюстративний, частково-дослідний з використанням практичного методу.
Перший рік навчання. Введення в додаткову освітню програму.
Вік дітей. 6-7 років.
Час заняття. 35 хвилин.
Обладнання:
Для педагога:
- презентація уроку,
- виставка малюнків дітей, виконаних у різній техніці,
- магнітофон, касети з мелодіями,
- гуаш.
- Для дітей:
- альбом
- акварельні фарби,
- пензлик,
- баночка з водою.
План заняття.
Організаційний етап. 1 хвилина
/ привітання/
• Підготовчий етап. 8 хвилин
повідомлення теми, мети і завдань/
• Основний етап. 20 хвилин
а/ теоретичний.
б/ практичний.
• Підсумковий етап. 5 хвилин
/ підбиття підсумків заняття/
• Рефлективний етап. 1 хвилина
/самооцінка заняття /
Хід заняття
1.Організаційний етап.
Мета: Організація робочого місця, психологічний настрій на майбутню роботу.
Привітання, перевірка групи до заняття.
2.Подготовительный етап.
Мета: Підготовка дітей до сприйняття нового матеріалу заняття.
Педагог:
- Давайте познайомимося. Мене звуть Світлана Сергіївна, я педагог образотворчого мистецтва.
- А тепер ви представтеся. (діти називають свої імена)
Я дуже люблю малювати
Дерева, і птахів, і звірів,
Мені подобається думати, мріяти
Про майбутнє життя хлопців.
Посміхайся, сонечко,нас частіше.
Посміхайся, сонечко,нам на щастя.(Слайд 2: малюнки дітей)[/i]

Педагог:
- Подивіться, скільки дитячих малюнків на нашій виставці. Як ви думаєте
діти, нарисовавшие їх, люблять малювати? (виставка малюнків, дитячих виробів), (відповіді дітей)
Педагог:
- Хлопці, а ви любите малювати? (відповіді дітей)
Педагог:
- На заняттях образотворчого мистецтва ми з вами будемо малювати, ліпити,
майструвати різні вироби, вчитися зображувати все те дивовижне,
що зможемо побачити навколо, придумати, нафантазувати.
Педагог:
Мета заняття: Сьогодні ми будемо малювати красиве природне явище - веселку. Освоїмо перші прийоми роботи з фарбами і пензликом. Будемо розвивати фантазію, творче мислення, вміння працювати в парах і самостійно.
Педагог:
- Хлопці, до нас в гості прийшов «Веселий олівець» і зараз він проведе цікаву гру «Портфель художника», вам потрібно відгадати приладдя, необхідні для занять малюванням. Хлопці, той хто знає правильну відповідь, підніміть вгору сигнал - кольорового олівця.
(Проводиться гра «Портфель художника». Педагог загадує загадки)
-Вранці я йду в школу
Приналежності беру.
На плечах несу свій дім,
А в ньому для малювання.... (Альбом) (слайд 3: після відповідей дітей на екрані з'являються картинки отгадок)
- Хто альбом розфарбує наш?
Ну, звичайно... (Олівець)
- Свою косу без побоювання,
Вона вмочає у фарби,
Потім пофарбованої кіскою
В альбомі водить по сторінці. (Пензлик)
- Якщо даси їй роботу -
Даремно трудився олівець. (Ластик)
- Різнокольорові сестрички
Занудьгували без водиці
Дядько довгий і худий
Носить воду бородою.
І сестриці разом з ним
Намалюють будинок і дим. (Фарби, пензлик)
Педагог:
- Молодці, хлопці, правильно відгадали загадки, а тепер давайте разом правильно розташувати наші речі на робочому столі.
1.Размещать всі речі на робочому столі слід так, щоб
вони не заважали тобі працювати.
2.Бумага для малюнка лежить точно перед очима і нічим не
загораживается.
3.Над альбомом поміщається вода, коробка з фарбами.
4ОС правого боку (у лівшів - зліва) розташовується олівець, ластик
кисті.
Педагог:
- Перевірте, чи правильно ви розташували інструменти і матеріали для
малювання, (самоперевірка дітьми щодо опорного сигналу) (слайд 4)
Педагог:
- Хлопці, як називаються фарби, які використовують художники?
Діти: Акварель, гуаш, олійні, вітражні фарби.
- Зараз ми з вами пограємо в цікаву гру «Різнокольорові барви». На ваших столах стоять баночки з гуашшю. Назвіть кольори фарб і скажіть, що б ви розфарбували цим кольором.
На столах у дітей стоїть баночка з фарбою (у всіх різного кольору). Робота в парах. (слайд 5: на екрані зображені фарби. Після відповіді дітей з'являються малюнки сонечка, хмар, трави та ін)
3. Основний етап.
а/ теоретичний.
Мета: Ознайомлення дітей з природним явищем - веселка, її характерними рисами.
Різнокольорові ворота
На лузі побудував хтось.
Але пройти в них не легко,
Ті ворота високо.
Постарався майстер той,
Взяв він фарб для воріт.
Не одну, не дві, не три,
Цілих сім ти подивися.
Як ворота ці звати?
Можна їх намалювати? (веселка) (слайд 6: зображення веселки)
Педагог:
- Дивне явище - веселка. Як же вона з'являється на небі?(відповіді дітей, доповнення педагога) В літній день, коли пройде теплий дощик, сонячні промені заломлюються в крапельках води.
- Як ще називається такий дощик?
- Грибний.
- Веселка має багато назв - коромисло, кільце, міст.
Педагог:
- Хлопці, подивіться на зображення веселки і назвіть всі її кольори,
(відповіді дітей)
Педагог:
- Кольори веселки завжди розташовуються в певному порядку. Для того
щоб запам'ятати цей порядок, послухайте лічилочку:
Кожен
Мисливець
Бажає
Знати
Де
Сидить
Фазан
Педагог:
- По початкових буквах кожного слова цієї фрази легко запам'ятати порядок кольорів, розташованих у веселці. Назвіть їх.
Діти: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.
- Хлопці, а зараз послухайте, які добрі поради для юних художників дасть вам «Веселий олівець».
- Акуратно смачиваете пензлик у воді, її надлишки витирайте про край баночки, можна використовувати ганчірку для промакивания кистей.
- Пензлик не можна терти про папір і псувати її «зачіску», а також тримати опущеною у воді. (скривитися волосся)
- Кожен раз промивайте кисть, щоб не бруднити фарби,
- Після роботи гуаш треба щільно закрити, щоб вона. не висохла, а акварель, навпаки, не закривати, дати краскал просохнути.
- Під час малювання сидіти потрібно прямо, щоб гострих кінчик пензлика не потрапив в око.
Педагог:
- Наш приятель «Веселий олівець» приготував для вас цікаву загадку - зарядку.
Фізкультхвилинка.
По папері я біжу,
Все вмію, все можу: (біг на місці)
Хочеш - будиночок намалюю, (встати на носки, руки вгору, зображуючи дах)
Хочеш - ялинку в снігу, (присідання)
Хочеш - дядю, хочеш - сад. (повороти в сторони, руки на поясі)
Мені будь дитина радий! (стрибки на місці)
б/ практична
Мета: Формування практичних умінь і навичок дітей при зображенні природного явища - веселки.
Педагог:
- А тепер давайте, всі разом зобразимо веселку:
- розташуйте аркуш по горизонталі;
-беремо фарби, які потрібно заздалегідь змочити водою;
-малюємо першу дугоподібну лінію червоним кольором, притискаючи весь ворс
пензля до паперу;
- всі смужки веселки розташовуйте один до одного впритул.
/ самостійна практична робота дітей, що супроводжується музичним оформленням/ (слайд 7)
4. Підсумковий етап.
Мета: Підведення підсумків виконаної роботи на занятті.
• Гра «Барви веселки»
Педагог: Хлопці, кольори веселки перемішалися. Допоможіть розставити їх у правильному порядку, (кольорові олівці розставляються дітьми біля дошки у відповідності зі спектром веселки)(слайд 8)
• Узагальнення вивченого матеріалу на занятті.
- Чим ми будемо займатися на заняттях образотворчого мистецтва?
- Які закони юних художників ви запам'ятали?
- Щоб ви хотіли розповісти про нашому занятті друзям, батькам?
• Виставка робіт дітей та їх обговорення.
Педагог:
- Хлопці, у вас вийшла чудова веселка. Що допомогло вам її зобразити?
Діти:
- Різнокольорові фарби.
5. Рефлективний етап.
Мета: Самооцінка емоційного стану дітей на занятті.
Педагог:
- Хлопці, у вас на столі лежать картинки сонечка і крапельки води, якщо заняття вам сподобалося і у вас гарний настрій підніміть сонечко, а якщо настрій поганий, то покажіть крапельку води.