Реклама












Конспект комплексного заняття у другій молодшій групі з екології та художній літературі


Конспект комплексного заняття у другій молодшій групі з екології та художній літературі «Прогулянка по зимовому лісі»
Автор: Калініна Світлана Геннадіївна, вихователь МБДОУ «Дитячий сад комбінованого виду» №181, р. Кемерово.
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект комплексного заняття для дітей другої молодшої групи (3-4 роки), по темі «Прогулянка по зимовому лісі». Цей конспект заняття буде корисний вихователям другої молодшої групи. Цей конспект спрямований на виховання інтересу і любові до природи у молодших дошкільнят.

Конспект комплексного заняття у другій молодшій групі з екології та художній літературі «Прогулянка по зимовому лісі»
Мета: Закріпити знання дітей про життя диких тварин в зимовий час року.
Завдання:
Освітні:Сформувати і узагальнити знання дітей про життя диких тварин в зимовий час року.
Розвиваючі: розвивати уміння виразно читати вірші, увагу, пам'ять, мислення.
Виховні:Виховувати добре ставлення, любов до природи.
Матеріал: Зимова полянка: ялинки, берізки, кучугури; іграшки: заєць, лисиця, ведмідь, білка.
Хід заняття:
Вихователь тримає в руках кошик: Хлопці, сьогодні я йшла у дитячий садок зустрів на вулиці одного нашого старого знайомого. Він сховався у кошик, і здасться вам, якщо ви правильно отгадаете загадку.
Грудочка пуху,
Довге вухо,
Стрибає спритно,
Любить морквину.


Діти: Заєць!

Вихователь: Правильно, це заєць. (Дістає з кошика іграшку зайця.)

Заєць:Здрастуйте, діти, подивіться на мене. У мене не очі, а глазищи, не вуса, а усищи, не лапи, а лапищи. Я самий хоробрий заєць в лісі. А шубка у мене пухнаста, білосніжна - найкрасивіша шубка. Ні в кого такої немає.

Вихователь: Звідки це до нас такий хвалько прийшов? З якої казки?

Діти: «Заєць-хваста».

Вихователь: Хлопці, а заєць не просто так до нас прийшов. Він хоче запросити нас у зимовий ліс. Там так красиво! Я так хочу потрапити в зимовий ліс. А ви?

Діти: Так!

Вихователь: Тоді сідайте в паровозик. Ми вирушаємо.

Їдуть і говорять слова:

Діток поїзд везе

Прямо на галявину,

Будуть діти там гуляти.

Запросив їх зайчик.

Вихователь: Хлопці, подивіться як тихо в лісі. Природа ніби спить.

Зачарований невидимкою

Дрімає ліс під казку сну.

Немов білою косинкою

Повязалася сосна.

Подивіться, дійсно, ялинки і сосни стоять у снігу, як в білих хусточках.

А ось і різнокольорові сніжинки. Вони летять, кружляють, як ніби танцюють під тиху, красиву музику. Хочете разом з ними потанцювати?

Звучить легка музика, діти кружляють, немов сніжинки.

Вихователь: пухові Сніжинки

Веселі, живі.

Ви кружляєте, мерцаете

В мовчанні лісовому.

І землю устилаете

Блискучим сріблом.

Ах, як чудово в зимовому лісі.

Діти сідають на килим, заєць на пеньок.

Вихователь: Хлопці, а ви пам'ятаєте, заєць приходив до нас влітку? Він виглядав якось по-іншому. Що в ньому змінилося?

Діти: Він поміняв сіру шубку на білу.

Вихователь: А як ви думаєте, чому заєць поміняв свою шубку?

Діти: Що б ховатися від ворогів.

Вихователь: Подивіться, заєць задоволений, що ви про нього знаєте.

Вихователь бере шишку, що лежить поруч:

Це хто з високих сосен у дітлахів шишку кинув?

Діти: Білка.

Вихователь: Хлопці, а навіщо білку шишка?

Діти: Вона харчується горішками.

Вихователь: А ще чим вона харчується?

Діти: Грибами, ягодами.

Вихователь: щось я не бачу ні грибів, ні ягід, кругом один сніг. Де бере білка гриби і ягоди взимку?

Діти: Вона робить запаси влітку.

Вихователь: А як називається будиночок білочки?

Діти: Дупло.

Вихователь: А Таня знає вірш про білочку.

Ліс ще не замело.

І зовсім не для потіхи

Тягне білочка в дупло

Шишки, ягоди, горіхи.
Вихователь:Заєць каже, що йому дуже подобається, як ви розповідаєте вірші і відгадуєте загадки. Він хоче загадати вам ще одну.

Він господар лісовий,

Клишоногий, великий.

Любить ягоди та мед.

Ой, напевно він йде.

Заєць лякається і ховається.

Вихователь: Хлопці, кого злякався зайчик.

Діти: Ведмідь.

Вихователь: А де ж він? Пошукаємо? Може він сховався за ялинку?

Шукають.

Вихователь: Ніде його немає. Куди ж він сховався?

Діти: Він в барлозі спить.

Вихователь читає вірш, поступово зменшуючи голос.

Як на гірці сніг-сніг,

І на ялинці сніг-сніг,

А під снігом спить ведмідь

Тихіше, тихіше не шуміти.

Діти знаходять барліг ведмедя, піднімаючи «замет».

Повертаються потихеньку, щоб не розбудити ведмедя.


Заєць: Ой, я чую якийсь шум. Хто це?

Знову лякається.

Вихователь: Ах, ти боягуз - хвалько. А казав, що ти самий хоробрий заєць на світі. Хлопці, а кого ще боїться заєць?

Діти: Лисицю.

Вихователь: А хіба лисиця не спить взимку як ведмідь? А що вона робить?

Діти: Вона полює.

Вихователь: Правильно. Лисиця полює. Адже вона хижачка.

А Ксюша знає вірш про лисицю.

Знає лисонька-лисиця-

У шубі вся її краса.

Шуби немає в лісі рудою.

Звіра немає в лісі хитріший.

Вихователь: Що-то в лісі похолодало. Не хочете погрітися?

Ми трошки погреемся

Ми похлопаем в долоньки.

Рукавиці ми одягли,

Не боїмося ми хуртовини.

Ніжки теж ми погріємо

Ми поскаче швидше.

Ми подружилися з морозом

І як завірюха закружляли.

Вихователь: Ну, що, хлопці, зігрілися?

Ми потрапили в зимовий ліс.

Скільки було тут чудес.

Зліва берізка в шубці стоїть,

Праворуч ялинка на нас дивиться.

У лісі тиша і спокій,

А нам пора вже додому.

Діти прощаються з зайцем і повертаються в дитячий сад на паровозику.

Паровоз йде тихіше, значить зупинка ближче.

Підводиться підсумок.