Реклама












Конспект заняття "Домашні птахи" молодша логопедична група


Конспект заняття з розвитку мови в молодшій логопедичній групі на тему "Свійські птахи"
Мета:
Дати початкове уявлення про домашніх птахів (курей, півня, качок, гусей та їх дитинчат).
Домашні птахи живуть поряд з людиною.
Знайомити дітей з характерними ознаками зовнішнього вигляду, повідцями, з тим як людина доглядає за ними.
Наочний матеріал:
Картинки з домашніми птахами.
Хід заняття:
Показую картини з домашніми птахами. Уважно розглядаємо на картинках з птахами їх зовнішній вигляд.
Питання логопеда: Хто це?
Відповідь дітей: « Курка, питух, качка, гусак».
Показую дитинчат птиці.
Питання логопеда: «Хто це?»
Відповідь дітей: «Каченята, гусенята, курчата!»
Логопед: «Правильно, у курки дитинчат називають курчатами. Діти, а чому домашніх птахів називають свійськими?»
Відповідь дітей: « Вони живуть разом з людьми. Вони їх годують, доглядають за ними.»
Логопед: « Давайте згадаємо російську народну пісеньку про двох веселих гусей!»
ВЕСЕЛІ ГУСИ
Слова пісні народні

Жили у бабусі
Два веселих гуся:
Один сірий,
Другий білий -
Два веселих гуся.

Витягли шиї, -
У кого довший?
Один сірий,
Другий білий -
У кого довший?

Мили гуси лапки
В калюжі біля канавки.
Один сірий,
Другий білий -
Сховалися в канавці.

Ось кричить бабуся:
«Ой, пропали гуси!
Один сірий,
другий білий -
Гуси мої, гуси!»

Виходили гуси,
Кланялися бабусе.
Один сірий,
Другий білий -
Кланялися бабусе.

Вірші:
Півень.
Півник у нас горлатий,
Вранці кричить він:
"Здрастуй!"
На ногах чобітки,
На вухах висять сережки,
На голівці - гребінець,
Ось який він, півник!
Курчата.
Пищать живі кульки,
Клюють пшоно з руки.
Не знаю, де тут курочки,
А де тут півники.
Сокоче голосно курка,
Схвильована вона:
Напевно, маленьким дітям
Не можна давати пшона.

Гуси.
Ось гусеня краснолапый,
Він на ставок крокує з татом.
Шия, немов знак питання.
Не знайти довше носа.
Дивиться в поле на стоги
І кричить він: га-га-га!
Кури.
Шукають зернятка подружки
З чубчиками на маківці.
Недалеко від ганку
Лунає: ко-ко-ко!
А курчатка - дітки
У курки-квочки

Качки.
Перевалюючись важливо
У воду стрибнули відважно.
І про що-то кажучи,
В річці плавають: кря-кря!
Рано-рано вранці
Рано, рано-раненько
Вийшла мама-качка
Повчити каченят.
Вже вона їх вчить, вчить!
Ви пливіть, уті-уті,
Плавно, в ряд.
Хоч синочок не великий,
Не великий,
Мама трусити не велить,
Не велить.
- Пливи, пливи,
Утеныш,
Не бійся,
Не втопишся.
Логопед: «Ми з вами прочитали вірші і дізналися про них, що домашні птахи плавають.
А які домашні птахи вміють плавати?»
Діти: «Качки, гуси!»
Логопед: «Правильно, діти! А кури вміють плавати?»
Діти: «Ні, не вміють!»
Логопед: « Так, кури плавати не вміють, так як у качок і гусей лапки як ласти з перетинками, тому вони і плавають, а у курей немає таких ласт. Вони на суші збирають черв'ячків, мошок і щепают зелену травичку.»