Реклама












Конспект заняття НОД у підготовчій групі на тему: Герої ВВВ


Конспект НСД для дітей підготовчої до школи групи із ЗНМ на тему «Герої Великої Вітчизняної війни. Маршал Р. К. Жуків»
Автор: Павлова Тетяна Семенівна, вчитель - логопед р. Москва
Опис матеріалу: пропоную вам конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей 6 - 7 років із ЗНМ за темою «Герої Великої Вітчизняної війни. Маршал Жуков Г.К.».
Даний матеріал пропоную для вихователів, логопедів, дефектологів. Це конспект на ознайомлення вихованців з одним з героїв ВВВ маршалом Г.К. Жуковим, виховання почуття патріотизму та гордості за свою країну, поваги до ветеранів ВВВ.
Інтеграція освітніх галузей «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Читання художньої літератури».
Мета:
познайомити дітей з героєм Великої Вітчизняної війни маршалом Г.К. Жуковим.
Завдання:
Освітні:
познайомити дітей з героєм ВВВ маршалом Р. К. Жуковим
розширювати уявлення дітей про російську символіку ( прапор)
закріплювати навички добирати синоніми, ознаки, удосконалювати конструктивний праксис.
Розвиваючі:
розширювати знання дітей про героя ВВВ, про його імені
бажання більше довідатися нового, цікавого про історію нашої країни.
розвивати слухову пам'ять, зорове увагу
Виховні :
виховувати почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, поваги до ветеранів ВВВ, розвивати повагу і доброзичливість до людей.
Попередня робота:
Розглядання ілюстрацій і листівок про ВВВ, про Г. К. Жукова , заучування віршів до свята Перемоги, вивчення прислів'їв і приказок про дружбу, іменах, спів пісень на військову тематику, читання оповідань про героїв ВВВ, виготовлення з дітьми і батьками листівок, панорам, малювання сюжетних картин.
Демонстраційний матеріал:
Ілюстрації, фотографії Г.К.Жукова,виставка книг на військову тематику, набір пазлів для збору картини, георгіївські стрічки.

Хід НСД
Організаційний момент.
Логопед. Свято наближається скоро? ( Свято наближається День Перемоги)
1. На столі виставлено кілька видів прапорів різних країн.
Запитання до дітей:
Які з цих прапорів вам знайомі? (Московський, російський.)
Що і хто зображено на прапорах? (На російському зображені триколірні смуги: біла, синя, червона, а на московському зображений Георгій Побідоносець.)

Логопед. Прапор має свою історію. Багато століть тому люди замість прапора використовували жердину, прив'язуючи до його верхівці пучки трави, гілок, кінський хвіст. Називалося це стягом. Головним призначенням стяга було зібрати , «стягти до себе» воїнів для захисту своєї землі.
На московському прапор не просто зображений Георгій Побідоносець.
Відгадайте загадку:
І у тебе, і у мене,
І у кота, і у щуки в морі,
і у квітки у полі, і у дуба в лісі. (ім'я)

Логопед читає вірш:
Імена, імена, імена
В нашій мові звучать не випадково:
Як ця загадкова країна,
Так і ім'я - загадка і таємниця.
( А.Бобров)
А що означає ім'я Георгій?
У кожного імені є своє значення. Ім'я Георгій означає - хлібороб, в народі називають Єгор. Людина, названий таким іменем прагнути бути ближче до землі, вміти і хотіти її захищати.

2.Игра « Скажи по - іншому»
Захисник Вітчизни - воїн, солдат, боєць.
Вітчизна - Батьківщина, Вітчизна.
Хоробрий солдат - мужній, сміливий, хоробрий, відважний, доблесний.

3.Рассказ логопеда про маршала Г.к.жукова.
Великий полководець О.В. Суворов говорив:
« Який солдат не хоче бути генералом?».
Сьогодні я хочу розповісти вам про людину, ім'я якого Георгій і він був маршалом, чотири рази героєм Радянського Союзу. Він зіграв важливу роль у одержании перемоги над фашистами у Великій Вітчизняній війні.(показ фотографії Жукова)

Маленького Єгора мати відправила в Москву вчитися хутряного мистецтва.
Йому ще тільки виповнилося 15 років, але його стали називати Георгій Костянтинович тому, що він кушнірська справу вивчав з ретельністю і акуратністю, багато читав, навчався німецької мови.
Коли почалася війна 1914 року, він прийняв рішення йти в армію добровольцем, захищати Батьківщину від ворогів. Там він отримав поранення і був евакуйований до шпиталю.
Після поправки Жуков вирішив вступити до лав Червоної Армії. Доля його була пов'язана з армією. Через 15 років служби Жуков став командиром полку.
Георгій Костянтинович багато вчився і на всіх посадах, які він обіймав, працював з повною віддачею. Розум, свідому і наполегливе ставлення до навчання, допомогли Жукову стати видатним полководцем.
Вимогливий до себе та інших, він ретельно планував всі військові операції. Завдяки Жукову було здобуто багато вирішальні перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Керівництво країни направляло Жукова туди, де було важко. Він завжди очолював найважчі битви. Саме під його командуванням наші війська зупинили ворога спочатку під Ленінградом (Санкт - Петербург), а потім і під Москвою.
Війна була виграна, і, як вже траплялося не раз в історії, росіяни не тільки звільнили свою землю від ворога, але і міста інших країн.
Після війни Георгій Костянтинович був головнокомандуючим Радянськими збройними силами. Згодом обіймав посаду Міністра оборони. За сміливість і відвагу був удостоєний звання Героя Радянського Союзу чотири рази. Володіючи знаннями військової справи, продовжував вчити молодих солдатів військової майстерності. Цього людину пам'ятають в нашій країні, тому для особливо відзначилися військових засновані нагороди: орден Жукова Г.К. і медаль Жукова Г.К..
Питання до дітей
Спочатку ким був Жуков?( Спочатку солдатом.)
Потім ким? (Потім офіцером.)
Ким став? (Став маршалом)

4.Упражнение «Добери ознаки»
Ким би він не був, він завжди залишався солдатом
Солдатом (яким?)- сміливим, безстрашним, відважним, хоробрим, розумним, хоробрим, старанним, працьовитим.

5.Игра « У кого ,які погони?»
У сержанта - сержантські, у лейтенанта - лейтенантські, у капітана - капітанські, у майора - майорські, у полковника - полковницькі, у генерала - генеральські, у маршала - маршальські.

Логопед. Ім'я Георгій визначає характер людини. Ви вже чули, що Жуков відповідально ставився до справи, приваблює своїм умінням і готовністю уважно і терпляче вислухати співрозмовника. Він ніколи не видає чужі таємниці, не терпить брехні.
Є висловлювання про імена:
« По імені - і житіє »
«Ім'я людини - слава його або знаменитість, - гідність, »- писав автор славнозвісного «Словаря» И.В.Даль.

6.Упражнение « Збери портрет»
Давайте ще раз подивимося на портрет цього видатного маршала.
- Зберіть з частин портрет маршала Г.К.Жукова.
Діти збирають портрет і залишають його на столі.

7. Підсумок заняття.
Діти прикрашають портрет Жукова святкової військовою символікою.