Реклама












Конспект НСД. Старша група


Конспект НСД в старшій групі «Чарівні перетворення фарб»
Автор: Щапова Оксана Олегівна вихователь МДОУ № 19 Володимирська область р. Килимів.
Опис матеріалу: Пропоную конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей старшої групи (5-6 років) з теми «Чарівні перетворення фарб» . Даний матеріал буде корисним для вихователів старшої групи.

Мета: Засобами мистецтва показати дітям незвичайне у звичайному. В ігровій , цікавій формі ознайомити дітей з властивостями фарб, поділ кольорів на теплі і холодні тони. Навчити дітей змішувати фарби для отримання нових кольорів і відтінків.
Методичні прийоми:
1.Выставка картин пейзажів художників за порами року.
2.Рассказ вихователя про долині «кольору».
3.Деление кольорів на теплі і холодні тони.
4.Игровые завдання.
5.розподіл квітів на основні складові.
6.Игровые вправи «Чарівна палітра »
Хід заняття: Перед дітьми виставлені картини художників, де зображені осінній, літній та зимовий пейзажі.
Вихователь пропонує дітям здійснити подорож у долину «кольору».
Вихователь: Чарівниця природа-це вона розмалювала все навколо яскравими фарбами. Це вона-найкращий у світі художник!
Природа вчить всіх людей помічати прекрасне навколо, вчить розрізняти колір. Вона піднімає людям настрій, робить їх добрішими.
Помилуйтеся красивими і яскравими квітами, пухнастим килимом. Чарівниця природа до всього торкнулася своєю чарівною паличкою.
Саме теплу пору року це?(літо)
Подивіться на картині ,де зображено літо, у них багато сонця ,тепла. Вся долина пофарбована в теплі кольори: червоний, оранжевий, жовтий.
Ми розмістимо їх близько сонця. У зимових пейзажах переважають холодні кольори-це синій і зелений. Ми розмістимо їх близько сніжинки.
Вихователь демонструє дітям картину осені. Читає вірші М.Ю Лермонтова
«Листя в поле пожовкли,
І кружляють і летять;
Лише в бору поникли їли
Зелень похмуру зберігають...
Завдання
1.назвіть, що тут має теплі тони ?А що в холодні?
2.які відчуття у вас схожі з теплом і холодом?
-ніч, -сонце, -ніжність, -смуток, -сніг ,-життя, -плач, -мама.
2.Игра «Холодно-тепло»
Вихователь показує картку з певним кольором ,а діти відповідають холодно або тепло.
5.Самостоятельная робота дітей їм пропонується кілька картинок з різними предметами. Їх потрібно зафарбувати теплими і холодними кольорами.
Подорож № 2
Вихователь: У долині «Кольору» розрізняють не тільки теплі і холодні кольори. Є ще такі кольори, які зазвичай називають основні складові.
Основні - червоний, жовтий, синій. При змішування цих квітів отримують складові - оранжевий, зелений, фіолетовий.
Запропонувати дітям пограти в гру «Чарівна палітра»
Розповісти дітям потешку про семи кольорах веселки ,запропонувати намалювати використовуючи фарби на палітрі.