Конспект НОД - підготовча група
Інтеграція освітніх галузей: «Комунікація», «Соціалізація», «Безпека», «Читання художньої літератури».
Мета:
Уточнювати і розширювати знання дошкільнят про професії перукар.
Завдання:
Освітні: Продовжувати знайомити дітей з пам'ятками рідного міста познайомити дітей з послідовністю виконання дій в роботі перукаря; уточнити значимість праці перукаря;розширювати та активізувати словник дітей прикметниками, словами-діями, відповідати на запитання повними реченнями.
Розвиваючі: Розвивати зв'язне мовлення, збагачувати та активізувати словник дітей, пам'ять, спостережливість.
Мовленнєві: перукар, фен, щипці, пам'ятки, гребінка,
Виховні: Виховувати повагу до праці перукаря, бажання відвідувати салони.
Попередня робота: бесіда про небезпеки при користуванні електроприладами, знайомство з феном, щипцями для завивки волосся.
Демонстраційний матеріал: Предмети для гри: ножиці, гребінець, шампунь, бігуді, фен, кашкет міліціонера, фото визначних пам'яток міста, ілюстрації чоловічої, жіночої та дитячої стрижок, фото дитячих зачісок, схеми - моделі.
Методичні прийоми: Бесіда, ігрова ситуація, гра «Четвертий зайвий» розглядання ілюстрацій, фото та бесіда з ним, фізкультхвилинка, вірші, прислів'я.
Хід НСД:
Організаційний момент. Діти сідають на стільчики.
Вихователь звертає увагу дітей на фотостенд з пам'ятками рідного міста, серед яких є фото перукарень.
Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами відправимося на екскурсію по місту. Давайте згадаємо, які будівлі, споруди є в нашому місті і для чого вони потрібні городянам?
Дитина: Це пам'ятник тим, хто будував наше місто.
Вихователь: Правильно. Цей пам'ятник називається «Засновникам міста», значить тим людям, хто починав будівництво нашого міста багато років тому.
Дитина: Я дізнався це будівля - це аптека. Вона потрібна людям для того, щоб купувати ліки, вітаміни.
Дитина: Це магазин «М'ясний двір». Тут ми купуємо продукти.
Вихователь: Якщо тут продають продукти, то це який магазин?
Діти: Продуктовий.
Введення в тему.
Вихователь: Молодці, хлопці. А це що за будівля? Ви здогадалися? Це перукарня. Тут працюють хто?
Діти: Перукарі.
Вихователь: Хто такий перукар? Перукар - це майстер, який займається стрижкою, укладанням, завивкою волосся.
Хлопці, давайте пограємо в гру. У мене на столі лежать предмети. Назвіть їх.
Проводиться гра «Четвертий зайвий».
Дитина 1: Ножиці, гребінець, шампунь, бігуді, фен, кашкет міліціонера.
Вихователь: Як ви думаєте, який предмет тут зайвий?
Дитина 2: Тут зайва кашкет.
Вихователь: Правильно. Як ви думаєте, кому для роботи потрібні ці предмети?
Дитина 3: Ці предмети потрібні перукаря.
Вихователь: Давайте всі разом скажемо правильно - перукаря. А кому потрібна кашкет? Правильно. Міліціонеру.
Вихователь: Як ви думаєте, що знаходиться в цих будівлях? (перукарні).
Що роблять у перукарнях?
Діти: Подстигают. Роблю зачіски. Миють голову. Фарбують волосся.
Вихователь: Правильно. Тут умілі руки майстри чаклують над нашими волоссям.
Майстер робить зачіску,
Феном, щіткою і гребінцем.
Пишно локони завьет.
Все в його руках горить -
Він змінить зовнішній вигляд.
- Справді, з крісла перукаря ми встаємо з акуратно стриженими головами, укладеним волоссям, гарною зачіскою. Подумайте, якщо б небуло перукарень, що б з нами було?
Діти: Всі ходили б лахматыми, з неакуратною головою.
Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, що кожен перукар має певну спеціальність. Якщо майстер стриже чоловіків, то він чоловічий перукар. Якщо він стриже жінок, то він, Ліана (відповідь дитини)...жіночий перукар. Якщо він стриже дітей, то він, Лера ...перукар дитячий. (Відповіді дітей супроводжуються показом відповідних картинок).
- Молодці. А ви відвідували перукарні. Що робив майстер?
Дитина 1: Мене перукар підстригав, а потім побризкав одеколоном.
Дитина 2: А мені робили зачіску на мій день народження.
Дитина 3: Мені перукар підстригав чубок.
Физминутка. Імітація рухів.
Привели подстичь дитини
До чого ж обріс хлопчина.
Перш ніж сідати в крісло,
Потрібно помити голову (показ рухів).
А за тим, а за тим,
Просушити рушником (показ рухів).
Ножиці візьмемо, гребінку-
Чубок пострижемо дитині (імітуємо пальчиками руху).
Раз, два, три - готова стрижка,
Феном ми її покладемо,
І одеколоном кропимо (вправа на дихання, на видиху шшш-шшш протяжно).
Хлопчика не впізнати (подив)
Можна відправляти в садочок.
Гра повторюється два рази.
Вихователь: Хлопці, а що таке фен. Для чого він потрібен?
Дитина: Мама сушить волосся феном.
Вихователь. Правильно. Це електроприлад для сушіння волосся і користуються ним дорослі. Хлопці, а ви можете самостійно, без нагляду батьків, брати електроприлади? Звичайно, немає. Чому?
Дитина: Тому, що там йде струм. Це небезпечно.
Вихователь: Молодці. Ми про це з вами не раз говорили, що брати електроприлади без дозволу дорослих не можна.
Зараз за допомогою моделей ми розповімо про роботу дитячого перукаря. Уявіть, що майстер робить зачіску дівчинці або хлопчикові на випускний бал.
На столі лежать схеми-моделі.
Вихователь просить дитину підійти до столу і взяти схему - модель.
1 дитина: Спочатку перукар миє голову шампунем (дитина викладає на дошку модель №1, на якій зображено миття голови).
2 дитина: Потім він її просушує рушником (модель №2,намальовано рушник).
3 дитина: Бере гребінець і розчісує волосся (модель №3,намальована гребінець)
Вихователь: Правильно, хлопці? Тоді продовжимо.
4 дитина: Майстер починає стригти волосся ножицями. Допомагає гребінцем (модель №4,намальовані ножиці і гребінець)
5 дитина: Потім він просушує волосся феном (модель №5,намальований фен).
6 дитина: Перукар бере щипці або бігуді і завиває волосся (модель №6,намальовані щипці, бігуді).
7 дитина: Перукар збризкує волосся лаком, щоб зачіска довго трималася (модель №7,намальований флакон з написом «Лак»).
Вихователь. Молодці, хлопці. Ви добре запам'ятали нашу розмову та правильно відповіли, для чого потрібен лак для волосся. Найголовніше закрити очі сильно і не відкривати їх поки не скаже майстер.
Вихователь: Зачіска готова (виставляє модель №8).
- Подивіться на ці зачіски (показ фото красивих дитячих зачісок для дівчаток і хлопчиків). Чим прикрашені зачіски дівчаток? Квітами. Бантиками. Блискітками. Намистинками. Красиво? Саша, яка зачіска тобі подобається? А тобі Микита? (висловлювання дітей)
- Хлопці, а як ви думаєте, чи легко бути перукарем? Кожній справі треба вчитися. Робота перукаря - творча, вона схожа на роботу художника.
У цій чарівниці,
Цієї художниці,
Не пензлі, не фарби,
А гребінець і ножиці.
Вона володіє таємничою силою.
До кого прикаснется -
Той стане гарніше.
Підсумок.
- У народі кажуть: «Гарна зачіска важливіше дорогого вбрання». Це означає, що перукар перетворює нас в красивих, неузнаваемых, акуратних людей за допомогою своїх чарівних рук, інструментів, своєї майстерності. Для того, щоб гарно виглядати, потрібно завжди тримати в порядку голову і відвідувати перукарню.
Я дарую вам «Набір перукаря» і ви зможете пограти. Всім дякую.