Реклама












Конспект відкритого заняття для учнів 1 - 5 класів «Хто такі скаути?»


Відкрите заняття на тему «Хто такі скаути?»
Автор: Косарєва Катерина Павлівна, педагог-організатор МБОУ ДОД Центр додаткової освіти дітей р. Димитровград.
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект освітньої діяльності для дітей шкільного віку 7-12 років (1-5 класи) по темі «Хто такі скаути?». Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів, педагогам, які працюють за скаутським програмами. Цей конспект заняття спрямований на виховання інтересу у дітей до громадським організаціям, розвиток комунікабельності та взаємодії у групі.
Мета: Створення умов для реалізації потенціалу дітей та підлітків.
Завдання:
- Сприяти розвитку дитячої ініціативи;
- Сприяти придбання підлітками нового досвіду і розвитку в них нових навичок та інтересів;
- Залучити дітей та підлітків в цікаву довготривалу гру по організації їх дозвілля через скаутинг;
- Сформувати у дітей і молоді потреба в здоровому способі життя і відповідальності за себе;

Демонстративний матеріал: скаутська форма (синя сорочка, краватка, значки, нашивки, затискач); малюнки з зображенням: намети, багаття, рюкзаків, спальників, похідної їжі, туристичного килимка, компаса, сірників.
Роздатковий матеріал: аркуші формату А4; олівці; клей олівець; аркуші з відповідями різних кольорів; м'яка іграшка.
Хід заняття
Педагог: Привіт хлопці! Я рада вас вітати. Сьогодні у нас пройде заняття, але воно буде трохи незвичайний. Сьогодні ми познайомимося зі скаутським рухом, дізнаємося про їх історію, відмітні знаки. Скаути влітку дуже люблять ходити в походи, і сьогодні ми з вами будемо збиратися в похід, але необхідні в поході речі ви будите отримувати тільки при виконанні завдання. Вирушаємо в похід?
Перше ваше завдання ми пограємо в просту гру Гра «Привітання» 2 кола, зовнішній внутрішній, переходять і вітаються, як у різних країнах або як різні тварини:
- Вітаються, як в Африці (ляскають один одного по долонях)
- Вітаються, як олені (труться вухами один про одного)
- Вітаються, як в Китаї (кланятися один одному)
- Вітаються, як білки (труться спинами один про одного)
- Вітаються, як в Україні (цілуються в щоку)
- Вітаються, як в Росії (тиснуть один одному руку)
(Хлопці грають в гру)
Продовжуємо наш похід. Скаути це розвідники, вони все навколо бачить, навіть найдрібніші речі. Зараз у кабінеті ви повинні знайти листочки вони різних кольорів, хто знайшов один листочок, може сідати на місце, у кожного в руках повинно бути по одному листочку (на листочках написані деякі факти з історії скаутського руху дати, засновник і т.д.). (У кабінеті хлопці шукають заховані листочки)
Молодці, у кожного є листочок, прочитайте що на ньому написано, зараз я буду задавати питання, а ви відповідати на них дивлячись на свої листочки і підбираючи правильні відповіді.
- 1. Засновник скаутського руху? (Засновник скаутського руху лорд Роберт Баден Пауел.)
- 2. Коли був запалений перший вогнище в Росії? (перший вогнище в Росії був запалений 30 квітня 1909 року)
- 3. На якому острові був перший експериментальний скаутський табір? (перший експериментальний скаутський табір був острові Браунсі)
- 4. Скільки дітей було в першому експериментальному скаутському таборі? (у першому експериментальному скаутському таборі побувало 20 хлопчиків)
- 5. Яку книгу написав засновник скаутського руху? (засновник скаутського руху написав книгу «Скаутинг для хлопчиків»)
- 6. В якому році випустили книгу? (книгу випустили у 1908 році)
- 7. Жодних військових з Росії відправили вивчати скаутинг в Англію? (двоє військових Жукова і Пантюхова, були відправлені в Англію для вивчення скаутського руху)
- 8. Як називався перший скаутський загін у Росії? (перший скаутський загін у Росії називався «Бобрята»)
- 9. Який день вважається днем народження скаутингу? (30 квітня 1909 року вважається днем народження Російського скаутингу)
- 10. Ким був засновник скаутського руху? (Баден Пауел був офіцером розвідки)
(Хлопці відповідають на питання, знаходячи серед своїх листів правильні відповіді)
Скаути завжди діляться на загони і у вас теж свій великий і дружний загін, а в кожному скаутському загоні є патрулі, це маленькі групи всередині загону і зараз ми розділимося на патрулі. Подивіться на свої листочки, які ви знайшли, ви повинні зібратися в групи за однаковими кольорами. (Хлопці діляться на чотири групи)
Ви розділилися на патрулі, молодці. Як я і обіцяла на початку нашого заняття, ми будемо збиратися в похід. Ви виконали вже 4 завдання: пограли в гру, знайшли листочки, відповіли на питання і розділилися на патрулі. Кожен патруль заробляє по 4 речі, які необхідні в поході це: туристичний килимок

спальник

намет

сірники

Подивіться на мене, у мене на шиї зав'язана скаутський краватку, і у кожного загону повинен бути свій індивідуальний скаутський краватку, подивіться, скільки різних краваток існує (на столі представлено кілька різнокольорових краваток) Як ви думаєте, а чому вони всі різних кольорів? (відповіді хлопців)
Краватка ми носимо обов'язково на шиї. Зав'язуємо краватка або певним вузлом, або закріплюємо затиском, але в таборі іноді краватку можна використовувати в іграх, і в одну з ігор давайте пограємо.
Гра називається «паровозики». Всі встаємо, выстраиваемся своїми патрулями один за одним, у всіх будуть зав'язані очі крім першого ведучого, очі ми будемо зав'язувати краватками. На мою бавовни, ви повинні почати пересуватися по кабінету, а завдання першого не допустити, що б твій паровозик врізався або хто-небудь з патруля відчепився, якщо я плескаю 2 рази, ви повинні зупинитися і не рухатися і т.д. Починаємо (діти зав'язують очі і починають грати в гру). За те що ви так дружно і сплочено грали ви заробляєте ще з одного предмета, це: компас

У скаутів є своя відмінна форма. Хлопці, скажіть мені, яка вона? (відповіді учнів). Добре правильно. Подивимося на мою форму, ви бачите на ній значки та нашивки. Всі основні нашивки, які обов'язково повинні бути на формі ми пришиваємо з лівої сторони, всі нашивки які ми заробляємо в таборі або на заходах ми пришиваємо правої сторони. Зараз я кожному патрулю дам сорочку, нашивки і значки, на парті ви повинні правильно розкласти всі нашивки, значки і краватка (учні виконують завдання). За виконання завдання ви отримуєте картинку з їжею

адже їжа нам дуже необхідна в поході.
Давай ті уважно подивіться на найбільшу нашивку, що ви там бачите? (відповіді учнів)
Це скаутська лілія. Скаутська лілія є основним скаутським символом є (з'явилася зі старих морських карт, як символ, що позначає напрямок полярної зірки). Вона дуже символічно поєднує три дороги: обов'язок перед Богом, перед іншими і перед самим собою. Зараз я роздам вам листочки і дам всього один олівець, кожному патрулю необхідно намалювати одну скаутську лілію, але це не так просто, тому що олівець повинні тримати все, і малювати одночасно одну лілію повинні всі. Вам зрозуміло завдання? Тоді починаємо виконувати. (Учні малюють лілію).
Молодці всі патрулі впоралися із завданням, і заробляєте картинку із зображенням скаута

Давайте зберемо скаута в похід у вас на партах клей приклейте, приклейте всі речі які необхідні в поході на листочок із зображенням скаута (учні клеять на один листок всі картинки з предметами.) Хлопці подивіться уважно все нам вистачає, може бути ми все таки що то забули? (учні відповідають чого не вистачає) А як же ми все це понесемо, чого ж у нас немає найголовнішого? Правильно рюкзака

кожному патрулю дається картинка з зображенням рюкзака, учні на свою картину приклеюють рюкзак.) У всіх вийшли красиві картинки за якими тепер можна збиратися в похід.
Хлопці давайте посунемо свої стільчики, зберемося всі в коло. В кінці кожного заняття ми підводимо підсумки, що нового дізналися, що нам сподобалося. Я буду по колу передавати ось цю іграшку, ви повинні сказати, що вам сподобалося і що нового ви дізналися (учні відповідають).
Сьогодні ви трохи дізналися хто такі скаути, коли ж вони з'явилися, які у них відмітні знаки, форма, пограли в скаутські ігри. У скаутів, так само є свої закони, традиції, але про це ми поговоримо на наступних заняттях. В кінці сьогоднішнього заняття ми пограємо в гру «іскринка», всім необхідно взятися за руки, зараз ми будемо передавати свою іскринкою, я буду починати, я буду злегка стискати руку сусіда, а він свого сусіда, і так іскринка пройде по колу і повернеться до мене в іншу руку (учні грають кілька разів). Дякую що були дружними, активними і веселими. До нових зустрічей!