Реклама












Конспект психологічного заняття в підготовчій групі


Автор: Корелова Ірина Володимирівна, педагог - психолог МБОУ ЗОШ № 7 Філія ДНЗ № 5 р. Nyandoma Архангельської області.
Заняття з серії «Підготовка до школи».
Мета: Розвиток пізнавальних здібностей дітей старшого дошкільного віку.
Завдання:
Освітні:
Навчати вмінню порівнювати, знаходити причинно - наслідкові зв'язки.
Навчати прийомам релаксації, зняття м'язових затисків.
Розвиваючі:
Розвивати концентрацію і розподіл уваги, зорову пам'ять, цветовосприятие, операції мислення (порівняння, аналіз);
Розвивати зв'язне мовлення;
Розвивати дрібну моторику рук, тактильне сприйняття;
Розвивати навички спільної роботи;
Виховні:
Позитивне ставлення до навколишнього світу, один до одного.
Демонстраційний матеріал:
Ватман із зображенням міського і сільського будинку з відповідним місцевості оточенням.
Презентація «Місто - Село», в якій продемонстровані основні відмінності міста і села.
Роздатковий матеріал:
Різнокольорові кришки від лимонаду, таблиці - будиночки для заповнення, схеми - зразки;
Коробка з отвором, мішечки з предметами для вгадування;
Мішечок з сюрпризами.
Хід заняття:
1. Введення
Цілепокладання
Привітання.
Психолог: Доброго ранку, хлопці. Я рада бачити вас. Давайте подаруємо один одному усмішку і піднімемо наш загальний настрій.
Сьогодні ми з вами продовжуємо готуватися до школи. Пропоную згадати, що ми зазвичай робимо на заняттях і для чого нам це потрібно.
Діти: (можуть сказати про те, що в іграх вони тренують пам'ять, увагу, вчаться думати, міркувати, розвивають руки, тренують зір і слух, вчаться слухати дорослого, виконують різні цікаві завдання, а потрібно їм це для того, щоб добре підготуватися до школи, багато вміти і швидше навчитися чогось нового).
Психолог: Перш, ніж ми почнемо заняття, давайте підготуємо наші руки і очі (пальмінг).

Розминка:
Гра «У кого що»
Психолог: Хлопці, будь ласка, встаньте в коло. Розгляньте один одного гарненько: колір одягу, зачіски, предмети одягу, прикраси. А тепер поверніться спиною в коло.
Далі психолог підходить до одного з дітей і задає питання, наприклад: «Яка сьогодні зачіска у Лізи» або «Якого кольору футболка у Міші» і так кілька заходів. Діти повинні постаратися згадати, як виглядає дитина, про який йде мова і повним пропозицією відповісти на запитання психолога.
Основна частина:
Стільці стоять півколом. Діти сідають. Психолог показує картину «Міський і сільський будинок».

Діти зорово запам'ятовують усе, що зображено на картині, аж до дрібних деталей. Психолог відвертає картину й запитує, що діти запам'ятали.
Хлопці описують у подробицях картину, психолог повертає її назад і все разом знаходять те, що ще не було сказано.
Психолог: Хлопці, коли ви розглядали картину, чи не було у вас відчуття, що вона ніби поділена на 2 частини? (відповіді дітей: одна частина схожа на місто, інша на село) Чому склалося таке відчуття? (відповіді дітей)
Хлопці, як ви думаєте, місто від села відрізняється? Чому? (Відповіді дітей)
Зараз я пропоную вам подивитися на великому екрані відзнаки міста і села.
Йде презентація, де показані наступні відмінності на слайдах:
фото місто і село,
фото будинок в місті і на селі: зовнішні і внутрішні відмінності,
кількість проживаючих людей,
дороги,
транспорт,
мости,
робота,
відпочинок.

Психолог коментує слайди, але в основному, діти самі знаходять відмінності і кажуть про це вголос.

Фізкультхвилинка

Вправа «Вогні будинків»

Психолог: Хлопці, скажіть, будь ласка, що вам подобаються вечірні прогулянки з батьками? Ви звертали увагу на вікна будинків? Як вони світяться різними кольорами? (Відповіді дітей) Як ви думаєте, чому колір вікон відрізняється? (Різного кольору фіранки чи штори).
Я пропоную вам виконати одну цікаву вправу, яке називається «Вікна будинків».
Але спочатку ми з вами пройдемо за столи.

Діти проходять за столи, на яких розкладені таблиці з цифрами у вигляді будиночків, ємності з різнокольоровими кришками від лимонадів та план - схеми.

Дітям пропонується «запалити» вікна будинків за схемою.


Коли вправа виконана, будиночки відкладаються на край столу і дітям пропонується попрацювати зі схемами.
- А зараз вправа на увагу, зібраність і швидкість реакції.
Працюємо за схемою відразу і з кольором і з цифрами.

Психолог дає пояснення за умовою гри. Діти відповідають на запитання:
- Який колір знаходиться між червоним і зеленим, коричневим і чорним...
- Яка цифра знаходиться між цифрою 1 і 3, 7 і 9...
- Яка цифра знаходиться між жовтим і синім кольором...
- Який колір знаходиться між цифрою 6 і 8 і так далі.

Відпочинок (візуалізація)
Психолог: Хлопці, ви добре попрацювали, зараз ми трохи відпочинемо. Візуалізація «Сільський будинок» (її суть полягає в тому, що діти, закривши очі, уявляють, як йдуть по дорозі, підходять до села, заходять в сільський будинок, а там господиня пригощає їх пирогами; потрібно спробувати відчути подих вітру, спів птахів, запах пирогів, потім поступово повертатися тією ж дорогою.....в дитячий сад)

Гра «Чарівні торбинки»
Психолог: Хлопці, ми перейшли з вами до останнього завдання. Зараз з коробки з отвором вам потрібно буде дістати мішечки із захованим предметом, спробуйте, не заглядаючи в нього, навпомацки здогадатися, що знаходиться всередині.

Як тільки діти назвуть всі предмети, психолог дістає ще один мішечок - це приз дітям за роботу на занятті.
Підсумок.
Рефлексія.
Психолог: Діти, наше заняття закінчилося. Що сподобалося на занятті, що викликало труднощі? Що ви хотіли б побажати сьогодні один одному?

Шановні колеги, Ви ознайомилися із запропонованим заняттям, мені хотілося б знати Вашу думку, спасибі.