Реклама












Класна година на тему «Дружба», 2 клас


Конспект класної години на тему «Дружба» у 2 класі
Цілі:
вчити дітей цінувати дружбу, друзів; на основі прикладів і життєвого досвіду показати важливість і цінність справжньої дружби;
вчити дотримуватися правил спілкування, відношення до своїм друзям;
розвивати комунікативні вміння, уміння працювати індивідуально та колективно:
сприяти згуртуванню колективу, виховувати культуру спілкування.
Тривалість заняття - 45 хвилин
Клас - 2
Хід заняття
1 завдання: Відгадайте загадки, за кожну відгадку я даю вам кулька.
Вгадайте героїв казок,
У мене в запасі 100 підказок.
Щоб легше відповідати,
Будемо рядка римувати.
1. Він ласун, любить мед,
Ходить в гості круглий рік.
І він співає пісні вголос -
Ведмежа... (Вінні-Пух)
2. До нього хтось прилітав,
В різні ігри грав.
І своє місто зверху, з дахів,
Розглянув наш друг... (Малюк)
3. У нього для дітвори
Є повітряні кулі.
Має хвостик, як гачок,
Порося ... (П'ятачок)
4. Ніколи йому не вірте,
Хоч він скаже, що безсмертний,
Складається він з мощей -
Огидний... (Кащей)
5. Він дружок звірам і дітям,
Він - жива істота,
Але таких на білому світі
Більше немає ні одного.
Але знята для кіно
І всім давно відома
Ця мила мордочка.
А зветься... (Чебурашка)
6. Товстун живе на даху
Літає він усіх вище. (Карлсон)
7. Дерев'яний чоловічок
На землі і під водою
Шукає ключик золотий. (Буратіно)
8. Вона красива і мила.
А ім'я її від слова «зола». (Попелюшка)
9. Лікує маленьких дітей,
Лікує пташок і звірів.
Крізь свої окуляри дивиться
Добрий доктор ... (Айболить)
10. Вона добра, красива і мила,
Вчила дерев'яного хлопчика.
І суворим вихователем була,
За дурниці лаяла шалунишку. (Мальвіна)
Вчитель: Виявляється, кульки містять сюрприз. Лусніть їх.
Складіть з отриманих букв слова (друг, дружба)
Класний годину «Дружба»
Вчитель: Наш класний годину присвячений сьогодні дуже важливій темі. Про дружбу говорили в усі часи, про неї письмово і усно викладав свої думки і поети, і письменники, і вчені, і філософи, і селяни, і дворяни. Наприклад, філософ Сократ писав так: «Ніяке спілкування між людьми неможливо без дружби».
Сьогодні ми поговоримо про те, що таке дружба, яким повинен бути справжній друг і постараємося сформулювати правила дружби.
Вчитель: Давайте згадаємо, хто з цих казкових героїв з ким дружить.
Малюк-Карлсон,
Вінні-Пух-П'ятачок,
Буратіно - Мальвіна, П'єро,
Айболить - звірі,
Попелюшка - миші,
Чебурашка - крокодил Гена
Мальвіна - П'єро, Буратіно
Вчитель: Хто тут зайвий? Чому з ним ніхто не дружить?
2. Я. Акім (читає учениця)
Коли ще ніхто
Не знав ні слова -
Ні «здрастуйте»,
Ні «сонце»,
Ні «корова», -
Сусідам
Древній людина звик
Показувати кулак
Або мова
І корчити пики
(Що одне і те ж).
Але словом став
Різкий, гортанний звук,
Осмысленней особа,
Розумніші руки,
І людина
Придумав
Слово ОДНЕ,
Став чекати одного
І тужити в розлуці.
Йому спасибі
За моїх друзів.
Як жив би я,
Що робив би без них?
Друзів -
Людей, яких я люблю, -
Я ніколи
Нічим
Не ображу.
Не для того
Наш предок йшов крізь морок,
Щоб, зустрівши друга,
Я кричав: «Дурень!»,
Показував мова
Або кулак
І корчив пики
(Що одне і те ж).
А зле слово
Я прибережу -
Нехай воно
Дістанеться ворогові! (Я.Аким)
Учитель: Яке чудове слово - «дружба»! Вимовляєш його - і відразу згадуєш свого друга, з яким тобі цікаво грати, читати нову книгу або попліткувати про своє. Друг - це улюблена книга, яку читаєш, і тобі цікаво з нею, друг - це мама, яка обов'язково допоможе тобі в скрутну хвилину, друг - це старий плюшевий ведмедик з відірваним вухом, який вислухає тебе, коли тобі буде погано.
Друг - це людина, яка допоможе в скрутній ситуації; найближча тобі людина; людина, якій можна розповісти свої таємниці і секрети; вірний відданий тобі людина, яка тебе ніколи не образить.
Вчитель: Хто це друг? Кого можна назвати другом?
Друг - це людина, який пов'язаний з ким-небудь дружбою.
Вчитель: А це визначення слова «друг» зі словника.
Дружба - це підтримка, це братство, це сила! хороші відносини між людьми;взаємодопомога, взаєморозуміння. Вміння приймати людину з його достоїнствами і недоліками.
Якщо не знаєш, що таке дружба, значить у тебе її ніколи не було.
Учитель: Що таке дружба?
Дружба - це близькі стосунки, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів.
Вчитель: Прочитайте визначення слова «дружба» зі словника.
Завдання: а тепер я пропоную вашій увазі притчу.
3. Притча
«Давним-давно жив у горах багатий чоловік. Мав величезну отару овець, і було в нього багато друзів.
Одного разу до нього в будинок прийшла біда. В його кошару в одну з ночей проникли злодії і викрали всіх овець. Коли на ранок прийшов господар в кошару, щоб вигнати свою отару на випас, ні однієї вівці там не виявилося. Господар кошари важко зітхнув і заплакав. Весь його багаторічна праця була даремна, а сім'я в одну ніч стала убогою.
Незабаром вся округа знала про те, яка біда трапилася з господарем стайні. Пройшов ще один день і на зорі господар побачив хмарка пилу на дорозі...».
Як ви думаєте, чим закінчиться притча?
«Воно все збільшувалася і збільшувалася. Незабаром він зміг розгледіти і людей в хмарі пилу. Це були його друзі. Кожен з його друзів йшов не з порожніми руками, а вів за собою маленьке стадо овець. Коли вони всі ввійшли до нього у двір, він зрозумів, що друзі прийшли до нього на допомогу. З тих пір його стадо стало в кілька разів більше колишнього. Кожен раз, ранками, коли він йшов виганяти своє стадо, він згадував очі своїх друзів, які врятували життя його сім'ї».
Питання класу:
1. Як надійшли друзі?
«Народна мудрість»
Старий друг краще нових двох.
Не май 100 рублів, а май 100 друзів.
Друзів багато, та друга немає.
Краще вода у одного, ніж мед у ворога.
Друзі пізнаються в біді.
Не милий і світло, коли друга немає.
2. Є тут прислів'я, які підходять до цієї притчі? (Не май 100 рублів, а май 100 друзів; Друзі пізнаються в біді).
Вчитель: Звичайно, у важкі хвилини нам потрібен чоловік, на якого ми могли б покластися.
Людина людині друг, товариш і брат. Не можна бути байдужим до чужого горя, потрібно завжди пам'ятати, що людина живе один раз на Землі, тому кожен день потрібно творити добро.
Чи можемо ми вже назвати перше правило дружби? (Не залишай друга в біді.)
1. Не стій осторонь байдуже,
Коли у когось біда.
Рвонути на виручку потрібно
У будь-яку хвилину, завжди.
2. І якщо комусь допоможе
Твоя доброта і дружба твоя,
Ти щасливий, що день
Не даремно був прожитий!
3. Будь веселий, щоб радісніше стало
Того, з ким потоваришувати ти,
Щоб кожному в житті вистачало
Прекрасної людської доброти.
4. Почуєш ти пісеньку чиюсь,
І стане світліше колом:
Чарівне диво
Ми дружбою недарма кличемо.
Вчитель:А ви самі вмієте дружити?
Але буває так, що з якихось причин ви не хотіли дружити з дівчинкою або хлопчиком. І зараз ми з вами спробуємо з'ясувати ці причини з допомогою... А з допомогою чого ви дізнаєтеся, якщо виконайте наступне завдання.
Завдання: (р д а н з и й к л) збери слово (дражнилки).
Вчитель: Дитину завжди дражнять за якісь недоліки. Ось ці недоліки і показані в дражнилки.
Хто пам'ятає дражнилки? Ми слухаємо дражнилки, а потім ви повинні написати на пелюстках ромашки слова, що позначають недоліки в характері людей, які заважають жити дружно в колективі (якщо хлопці не згадують, то вчитель пропонує прочитати дражнилки, написані на листочках.
Борька косою
Поїхав по сіль,
Солі не купив,
А кобилу втопив.

Валя, валя, простота,
Кисла капуста!
З'їла мишку без хвоста
І сказала «Смачно».

Вітя, Вітя, карапуз,
З'їв у бабусі кавун.
Бабуся лається,
Вітя відмикається:
«Це, бабуся, не я,
Це руда свиня»

Жаднюга-яловичина,
Турецький барабан!
Хто з тобою подружитися -
Той рудий тарган!

Гришка-плішка-коротун,
На носі велика шишка!

Рева-корова,
Дай молочка!
Скільки коштує?
Три п'ятачка!

Обдурили простака
На чотири кулака.
На щигля і на подушку,
На зелену жабу.

Соня-засоня!

Тілі-тілі-тісто,
Наречений і наречена!

Ябеда-корябеда,
Солоний огірок.
На підлозі валяється,
Ніхто його не їсть!

Ябеда-солона,
На горщику варена,
Шишками оббита,
Щоб не була сердита!

Жаднюга-яловичина, солоний огірок. На підлозі валяється, ніхто його не їсть.

Гришка злодій вкрав топоришко, Поліз у вікно, впав в кошик.

Ліза-підлиза впала з карниза.

Вчитель: Уявіть, що всі ці дражнилки кричали кожному з вас. Вам приємно було їх слухати?
Доповніть фрази: Я дражню... (щоб образити, захиститися)
Я (ображаюся, плачу, злюся), коли мене дражнять.
Завдання: напишіть на пелюстках ромашки слова - якості або слова-дії, які заважають дружно жити в колективі.
Слова: жадібність, ябедництво, дурість, злодійство, примхливість, задерикуватість, брехня, ...
Всі пелюстки прикріплюються на дошку в одну велику ромашку.
Учитель: Отже, ви написали негативні риси характеру, які нікому не подобаються і засуджуються в суспільстві. Іноді людини дражнять з-за недоліків, які від нього не залежать. Фізичні недоліки, зовнішність не дуже приємна... Прикро людині тоді?
Вчитель: Давайте, хлопці, підіб'ємо підсумок. Скажіть, яким має бути друг.
У нас таких дітей багато. Ось тому у нас в класі хлопці дружать. Вони склали вірші про своїх друзів.
Аня - найкращий друг!
Ти на мене звалилася раптом.
Але таке відчуття часто,
Що дружимо ми з тобою з народження.
Ти весела і весело з тобою
Ти самий, самий кращий мій чоловічок!

Дмитро - справжній друг.
І з'явився він не раптом.
Давно ми з ним дружимо,
І мені більше ніхто не потрібен.

Багато в мене друзів,
А Андрійко всіх ріднею.
Нам не нудно з ним удвох,
Разом весело живемо!

Мій найкращий друг - Аріна,
Ми з нею завжди поруч
Під ручку разом ходимо
З класу і назад.
І до неї прийду я в гості.
І ми з нею погратися.
Потім піду додому я
І буду знову нудьгувати

У мене є друг Артем.
Я з ним давно знайомий.
Він - найкращий друг на світі,
Не вірить він у прикмети.

У мене є багато друзів
Не 1, не 2 і не 3.
Всі вони для мене як рідня.
Хтось допомагає мені у навчанні,
А хтось не проти побалакати.
Хтось гуляє зі мною після школи,
А хто-то в гості прийти до мене радий.
Хлопці оформляли газети про свою дружбу (захист газет).
Учитель: Розкажіть про те, чому ви дружите. Що робите для того, щоб ваша дружба стала ще міцнішою.
Вчитель: Що ви робите для того, щоб зберегти дружбу? (не ображаємо один одного, не зазнаемся, не обзываем, допомагаємо один одному)
Вчитель: Але завжди у друзів гладко і добре? Хлопці, а друзі можуть сваритися?
Вчитель: Але ж хтось повинен обов'язково зробити перший крок до примирення. Як почати розмову?
Вибач, що я...

Спасибі тобі за...

Прошу тебе....
Учитель: Отже, що важливо в дружбі? (визнавати свої помилки і не вважати принизливим просити вибачення у одного).
Вчитель: Про дружбу і друзів народ склав чимало прислів'їв і приказок. Завдання: збери прислів'я.
1 група. З хорошим другом - гори звернеш, з поганим - горя хлебнешь.
2 група. Добро втратиш - наживеш, одного втратиш - не повернеш.
3 група. Дружба міцна не лестощами, а правдою і честю.
Вчитель: чи повинні ви одному казати правду, навіть якщо вона не дуже приємна?
Друзі повинні говорити один одному правду, направляти одного, якщо він йде невірною дорогою, радити, ніколи не засуджувати друга за вчинки, не заздрити, а радіти успіхам одного.
Конкурс «Ми - письменники»
Звучить запис пісні «Нічого на світі краще немає». Команди повинні за 3-4 хвилини скласти розповідь про дружбу, використовуючи запропоновані слова.
• Дружба
• Канікули
• Веселилися
• Музика
• До сліз
• Квіти
• Батьки
• Реготали
Вчитель: Які труднощі ви відчували під час виконання вправи?
Вчитель: Уявіть, що ви виконували це завдання поодинці. Змогли б ви так швидко і добре впоратися без допомоги і підтримки?
Вчитель: Що важливіше, працювати разом і спільно чи нарізно?
Учитель: Це дуже важливо знати, що у тебе є друзі, і вони завжди тобі допоможуть. І ти їм повинен відповісти тим же.
Саме дружити, спілкуватися з людьми треба вчитися з дитинства. Ми звикли, що ви вчіть вірші, правила, таблиці. Чи згодні ви зі мною, що треба вчитися дружити?
Щоб знайти друзів, а потім ще їх і зберегти, напевно, треба вести себе відповідно.
Пропоную спробувати скласти «Правила дружби», які допоможуть вам побудувати відносини з вашим другом.
(Самостійна робота 3 хвилини. Хлопці в групах пишуть правила дружби на квіточках. Потім кожна квіточка прикріплюється до малюнка планети.)
Вчитель: Давайте подивимося, які правила ми повинні виконувати, щоб наша дружба була міцною, і ми ніколи не втрачали б друзів.
Вчитель:
Подивіться, як розквітне наша планета, якщо всі живуть на ній будуть виконувати ці прості правила.
Давайте будемо дружити один з одним,
Як птах з небом,
Як трави з лугом,
Як вітер з морем,
Поля з дощами,
Як дружить сонце
З усіма нами!
Давайте будемо берегти планету -
У всій Всесвіту
Схожою нету:
У всій всесвіту вона одна,
Що буде робити
Без нас вона?
«Правила дружби» Сухомлинського
Не залишай друга в біді.
Тобі не байдуже, який твій друг.
Дружба - це насамперед віра в людину, вимогливість до нього.
Дружба випробовується в біді і небезпеки.
1. Лунають часом голоси,
Що чудес ніяких не є
Є на нашій Землі чудеса,
Але їх треба знайти, зрозуміло.
2. Дружба - головне чудо на світі завжди.
Сто відкриттів - для всіх справжні.
І будь-яка біда не біда,
3. Друг не буде дивитися звисока,
Напам'ять він твій характер вивчить.
Треба вірити, що друга рука
У важкий година обов'язково виручить
Уривок з вірша Л.Измайлова «Монолог про дружбу».
Що таке дружба, кожен знає?
Може бути, і питати смішно.
Ну а все ж, що позначає
Це слово? Означає що воно?
Дружба - це якщо друг твій хворий
І не може в школу приходити, -
Відвідувати його з доброї волі,
Шкільні уроки приносити,
Терпляче пояснювати заданья,
Узяти На себе частину її турбот,
Віддавати йому своє вниманье
Дні, тижні, місяць або рік...
якщо друг твій щось , нажаль,
Погано зробив або сказав,
Треба чесно, прямо, без сумніву
Правду висловити йому в очі.
Може бути, образиться він раптом,
Все одно ти правду сказати мушу,
Адже на те і потрібен кращий друг.
Дружба в радості і дружба в горі.
Один останнім завжди віддасть.
Друг не той, хто лестить, а той, хто сперечається,
Той, хто не обдурить, не продасть.
Дружба ніколи кордонів не знає,
Немає перешкод для дружби ніяких.
Дружба на Землі об'єднує
Всіх дітей - і білих, і кольорових.
Вчитель: А зараз ми заспіваємо пісеньку про дружбу «Всі ми ділимо навпіл»
1. Як належить друзям,
Всі ми ділимо навпіл:
І сухозлітки, і сніжинки -
Навпіл, навпіл, навпіл - лам - лам!
2. Як належить друзям,
Всі ми ділимо навпіл:
І смішинки, і сльозинки -
Навпіл, навпіл, навпіл - лам - лам!
3. Як належить друзям,
Всі ми ділимо навпіл:
Приключенья, огорченья -
Навпіл, навпіл, навпіл - лам - лам!
4. Як належить друзям,
Всі ми ділимо навпіл:
Навіть пісню ділимо чесно -
Навпіл, навпіл, навпіл - лам - лам!
Вчитель: Ось і підходить до кінця наш класний годину про дружбу. Ми з вами проводимо дуже багато часу разом. Скажіть, як і що потрібно нам зробити, щоб наш клас став ще дружніше?
Вчитель: Давайте зробимо наше життя хорошою, давайте допомагати один, одному у скрутну хвилину. Давайте не будемо сваритися і скажемо один одному слова відомого мультиплікаційного героя, терплячого і доброго кота Леопольда:
«Хлопці, давайте жити дружно!»
«Хлопці, давайте жити дружно!»