Реклама












Конспект уроку СБО з використанням ІКТ


Конспект уроку СБО для 5 класу. Пасажирський транспорт. Правила поведінки в громадському транспорті
Конспект уроку з використанням ІКТ
Автор: Королева Олена Юріївна
Освітній заклад - Микільська школа-інтернат.
Предмет - СБО.
Клас - 5.
Тема: Пасажирський транспорт. Правила поведінки в громадському транспорті.
Навчально-методичне забезпечення:
Програмне забезпечення - Windows XP (програми Power Point, графічний редактор Paint, текстовий редактор Word).
Час реалізації заняття - 40 хвилин.
Авторський медиапродукт - 1. Наочна презентація навчального матеріалу у вигляді 15 слайдів (середа Power Point).
Зміст кадрів:
1. Привітання.
2. Повітряний вид транспорту.
3. Водний вид транспорту.
4. Сухопутний вид транспорту.
5. Сухопутний: автомобільний, залізничний.
6. Що зайве?
7. Пасажирський вид транспорту.
8. Види пасажирського транспорту.
9. Карта Росії.
10. Туреччина.
11. Узбережжя Туреччини.
12. Курорти Туреччини.
13. Столиця Туреччини.
14. Правила поведінки в громадському транспорті.
15. Правила поведінки в громадському транспорті.
16. Кросворд.
17. Завдання.
18. Кострома.
Доцільність використання медіапродукту:
1. Відсутність підручників і навчальних посібників для учнів з предмета СБО.
2. Недостатня кількість навчально-методичних посібників для вчителя.
3. Підвищення мотивації до вивчення предмета СБО.
4. Можливість ефективного індивідуального підходу в роботі з дітьми з відхиленнями у розвитку.
5.
Цілі: Повторити види транспорту, актуалізувати знання пасажирського транспорту, формування вміння орієнтуватися в соціумі. Виховання впевненості в своїх діях. Розвиток комунікативних якостей.
Необхідне обладнання:
1. Зошити за СБО, прості олівці, лінійки.
2. Картки з завданнями.
3. Демонстраційні картки з правилами поведінки.
4. Демонстративний матеріал.
5. Роздатковий матеріал з видами транспорту (зашифровані).
6. Словникове полотно.
7. Карта Росії.
8. Комп'ютери.
9. Проектор.
10. Екран.

План уроку.
1. Організаційний момент 5 хв
2. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми. 5 хв
3. Бесіда по темі. 6 хв
4. Физминутка. 2 хв
5. Вправи по закріпленню матеріалу. 12 хв
6. Робота з тетрадью.5 хв
7. Підсумок заняття. 5 хв
Хід уроку.
Організаційний момент
- Здрастуйте, хлопці! Сьогодні я Вас зустріла і машинки. Подивіться вони не прості. Хто помітив, що в них особливого. (З одного боку посміхається, з іншого сумна). Посміхніться будь ласка нашим гостям, я вам посміхаюся, хай усміхається вам машинка. Почнемо. Доброго дня. Сідайте. (Слайд 1).
- Подивіться на екран. Слайду визначте тему, яку ми сьогодні продовжимо вивчати
(Відповідь: «Транспорт»),
Актуалізація опорних знань, повідомлення
- Ми познайомилися з видами транспорту. Назвіть вид транспорту на слайді. (Слайд 2).
Відповідь: повітряний (клацання)
Назвіть вид транспорту на слайді. (Слайд 3).
Відповідь: водний (клацання)
Назвіть вид транспорту на слайді. (Слайд 4).
Відповідь: наземний(клацання) сухопутний

Уточнити сухопутний: транспорт, - це який? Відповідь: автомобільний і залізничний).
(Слайд 5)

На набірне полотно помістити назви видів транспорту: повітряний, водний, автомобільний, залізничний. (Додаток № 1)

- Що зайве на цьому слайді?
(Відповідь: трактор) (Слайд 6).

- для чого призначені автобуси та тролейбуси?

(Відповідь: перевозити пасажирів)

Запишіть у зошиті тему уроку: Пасажирський транспорт. . (Слайд 6).
Тема уроку.
Подивіться на дошці намальована дорога(поводити очима по звивистій дорозі), за нею зараз поїде транспорт, прочитайте який

Физминутка.

Ми йдемо, ми поспішаємо
до літака ми біжимо.
Валізи піднімаємо - раз, два! Раз, два!
І сусідам допомагаємо - раз, два! Раз, два!
Подаємо і приймаємо - раз, два! Раз два!
Виконуємо повороти - раз, два! Раз, два!
Не втомилися ми анітрохи.
До побачення, в добрий шлях!

Дивіться яка гарна країна Туреччина(Слайд 10)
Довге узбережжя (Слайд 11)
У гарних просторих готелях приймають і Російських гостей(Слайд 12)
Столиця Туреччини - Анкара. (Слайд 13)
Країна зі своїми традиціями і звичаями.
Ми будемо подорожувати по країні на транспорті,
Зможемо ми користуватися в іншій країні громадським транспортом? Що для цього треба знати?

Відповідь: Правила користування громадським транспортом. (Слайд 14)
Картки з завданнями: 1. Прочитай про себе,
2.выполни,
3.прочитай вголос (Додаток № 2)
Інд завдання: по картинці (Скажи, яке правило порушив бегемот?)
Скільки правил поведінки в громадському транспорті(Слайд 15) Ми їх обов'язково повинні виконувати і у себе в місті, і в будь-якому місті Росії і за кордоном.
Вправи по закріпленню матеріалу.
картки з правилами поведінки в громадському транспорті.
Кожен читає вголос за правилом поведінки в транспорті.
Завдання ( робота з лінійкою і олівцем):
1. Підкресліть однією рискою правило, яке ніколи не порушували,
2. Підкресліть двома рисами правило, яке виконуєте з небажанням.

-Хлопці давайте підведемо підсумок заняття.
Кросворд (Слайд 16) (Додаток №3)
Розгадати разом з хлопцями.
(Якщо недостатньо часу - частина рішення кросворду задати додому. Самостійна робота.)

Наш урок підійшов до кінця. Всі ви добре попрацювали сьогодні і отримали оцінки......
Мені хочеться дізнатися який настрій у вас зараз. Візьміть машинки і прикріпіть магнітом до дороги.
Ми їдемо додому (Слайд 17)

Додаток №2
Індивідуальні завдання учням
1. Прочитай про себе,
2.выполни,
3.прочитай вголос

1.Уступай стареньким місце,
Якщо стало дуже тісно.
2.Стой спокійно і тримайся,
Не крутися і не крутись.
3. Фантик на підлогу не кидай,
А впав він - піднімай.
4. Не штовхай інших ногами
І не пачкай чобітьми.
5. Пісні голосно ти не співай,
Заспокойся - рот закрий.
6. За кермом водій строгий
Тому, що він у дорозі.
Ти до нього не чіпляйся,
Ти його не відволікай.

Додаток№3
кросворд - всі слова по горизонталі, по вертикалі вийде слово транспорт.
1. Я мчу, тримаючись за дроти,
Не заблукаю я ніколи.
2. В якій країні ми з вами сьогодні були.
3. Що необхідно виконувати всім пасажирам.
4. Назвіть столицю Туреччини.
5. Що за диво - цей будинок!
Пасажирів багато в ньому,
Носить взуття з гуми
І харчується бензином.
6. Водний транспорт.
7. Численний, шумен, молодий,
По землі гуркоче місто,
А вдома з народом тут
Уздовж по вулиці біжать.
8. Сухопутний, залізничний, міський вид пасажирського транспорту.
9. Перед нами чудо-птах,
Всіх прошу швидше сідати,
Вирушає у політ
Быстрокрылый...