Конспект узагальнюючого уроку в 5 класах за темою «Animals»
Автор: Свєчнікова Олена Володимирівна, вчитель англійської мови, КДУ «Економічна школа-ліцей п. Жезкент»
Опис роботи: дана розробка призначена для проведення узагальнюючого уроку з теми «Animals», підсумкових контрольних робіт, факультативів, позакласних заходів з англійської мови, а також для індивідуальних завдань для окремих учнів. Матеріал підійде як для учнів 5-х класів, так і для початкової школи. Даний конспект може бути застосований педагогами англійської мови у початковій і середній ланці в якості основного або додаткового матеріалу для вивчення, узагальнення, повторення та закріплення зазначеної теми. Розробка спрямована на прищеплення інтересу учнів до англійської мови, розвитку творчих здібностей у вивченні предмета.
Конспект узагальнюючого уроку в 5 класах за темою «Animals»
Мета:
підведення підсумків вивчення матеріалу за темою «Animals».
Завдання:
Освітні: закріплення лексичного матеріалу, навички читання, сприйняття на слух іноземної мови, самостійне виконання завдань, групова робота.
Розвиваючі: розвиток уваги, логічного мислення, творчих здібностей, загальної зацікавленості до вивчення даної теми.
Виховні: виховання інтересу до досліджуваного предмета, до культури та особливостей іноземної мови.
Демонстраційний матеріал: презентація Power Point для демонстрації правильних відповідей, картки із зображеннями тварин.
Роздатковий матеріал: картки з завданнями, оцінні листи.
Методичні прийоми: групова робота учнів.
Хід уроку:
Вчитель: Good morning, children! I am very glad to see you. Sit down, please. Today we continue to speak about animals. But at first we are going to divide into two groups. I have some pictures of animals. Please choose one of them. If you have picture of wild animal you are in the first group. If you have a domestic animal, please, welcome to the second group.
(Учні діляться на дві групи. Для цього кожен навмання вибирає зображення тварини, запропонованого вчителем. Потім формуються команди: перша - команда диких тварин (Wild animal's team), друга - команда домашніх тварин (Domestic animal's team).
Вчитель: Для початку, хлопці, зробимо невелику мовну розминку. Please, look at the screen and repeat after me.
(на екрані зображено текст вірша, учні читаю вголос слідом за вчителем, а потім самостійно)
Ssss! It's a snake.
Zzzz! It's a bee.
Sh! It's she.
Bump! It's me.
Task 1
Вчитель: Thank you very much. At first I have some interesting riddles for you, 3 riddles for each group. Read and guess them. I give you 3 minutes for this task.
(Двом групам роздаються картки з трьома загадками на кожній. На розгадування дається 3 хвилини, потім вчитель читає вголос загадки, учні дають відповіді, на екрані з'являються картинки з правильними варіантами).
Картка для I групи:
1. This animal lives on a tree, likes nuts. (Squirrel)
2. This animal gives milk, says moo-moo. (Cow)
3. It's an animal, likes cheese. (Mouse)
Картка для II групи:
1. It's a bird, it is very beautiful, can talk. (Parrot)
2. This animal is the best friend for everyone. (Dog)
3. This bird gives eggs is very small. (Hen)
Вчитель: А тепер кожна команда озвучить суму балів за перше завдання. Кількість балів відповідає кількості вірних відповідей.
(Озвучуються підсумки за прикладом The Wild animal's team has ... points. The Domestic animal's team has ... points.)
Task 2
Вчитель: Thanks a lot for your answers! And now you'll work with the words and transcription. I give you the cards and 5 minutes for this task.
(Учні отримують картки із завданнями. Рис.01, Рис.02. На виконання відводиться 5 хвилин.)
Вчитель: Your time is over. Please, look at the screen and check your answers.
(На екрані з'являється картинка з вірними відповідями, учні здійснюють перевірку завдань. Після озвучується підсумок, кількість балів, набраних кожною командою.)
Физ.минутка:
And now let's remember the numbers and do some exercises! Please, stand up! Look at the pictures and show me the number of animals.
(Учням пропонується уважно стежити за зображеннями на екрані. По черзі демонструється різне число того чи іншого тварини. Відповідно до кількості тварин на картинці учні плескають у долоні, тупотять, стрибають і т.д. Наприклад: якщо зображено 5 кроликів, плескають у долоні 5 разів тощо)
Clap your hands! How many rabbits? (Рис.03)
Stamp your feet! How many cats? (Рис.04)
Jump! How many snakes? (Рис.05)
Put your hands up and clap! How many monkeys? (Рис.06)
And again!
Clap your hands! How many bears? (Рис.07)
Stamp your feet! How many dogs? (Рис.08)
Jump! How many mousses? (Рис.09)
Put your hands up and clap! How many donkeys? (Рис.10)
Task 3
Вчитель: ДОБРЕ. Very good! Sit down, please. Next task is a funny crossword. Let's translate the words and guess the crossword. I give you 5 minutes for this task.
(Роздаються картки з кросвордом. (Рис.11) Пояснюються правила рішення: остання буква кожного слова стає першою для попереднього. На роботу дається 5 хвилин.)
Вчитель: And now let's check your answers.
(Оголошуються відповіді учнів: сума балів за дане завдання, а також загальний підсумок за 3 завдання.)
Task 4
Вчитель: Thank you very much. Please, look at the board. There is your last task. You must put the missing letters and guess the main word. You have 5 minutes for this work.
(На дошці представлені слова з пропущеними літерами. Необхідно з відсутніх букв, в тому ж порядку, що і зазначені слова, скласти ключове слово. Дається 5 хвилин на роботу.)
1 _rot
2 _ctopus
3 tige_
4 ra_
5 fr_g
6 rabb_t
7 mou_e
8 snak_
1 _at
2 liza_d
3 f_x
4 co_k
5 parr_t
6 _og
7 ch_cken
8 _ion
9 h_n
Вчитель: Your time is over. Please, tell me the main words and the grand total for the lesson.
(Учні з кожної групи називають ключові слова завдання, а потім загальну суму балів за урок.)
Вчитель: Well, very good. According to the total i'll give the marks to each team.
Homework: ______.
(Виставлення та оголошення оцінок за урок згідно сумі балів кожної команди. Домашнє завдання.)
Вчитель: Thank you very much for your work. Our lesson is over.
Good bye, children!