Реклама












Конспект заняття в середній групі за творами Маршака


Заняття в середній групі «Вирушаємо в подорож по творам С. Я. Маршака»
Мета заняття:
- закріплення знань дітей про творчість дитячого письменника С.Я. Маршака.
Завдання:
- пригадати назви і зміст творів С.Я. Маршака;
- вправляти дітей у читанні віршів напам'ять;
- виховувати інтерес до літератури, читання книг, бажання познайомитися з новими творами письменника,
- активізувати словниковий запас дітей.
Підготовка до заняття:
- читання творів С.Я.Маршака;
-оформлення виставки малюнків за творами С.Я.Маршака;
-заучування уривків з творів.
Матеріал до заняття:
- портрет С.Я.Маршака;
- ілюстрації до казок С.Я.Маршака.
Хід заняття:
Вихователь: Здрастуйте, хлопці! У нас сьогодні з вами незвичайне заняття, бо ми з вами вирушаємо в подорож на автобусі (автобус робиться з стільчиків). Наша подорож сторінками казок Самуїла Яковича Маршака. Всі знають, що С.Я.Маршак дитячий письменник.
Вихователь показує портрет С.Я.Маршака..
Як ви думаєте, чому його називають дитячим письменником? Так, він написав багато казок, оповідань та віршів для дітей.
Хлопці, а які твори С.Я.Маршака ви знаєте?(«Вусатий-смугастий», «Казка про дурному мишеня», «Казка про розумну мишеня», «Ось який розсіяний» та ін).
Сьогодні ми з вами відправимося в подорож по всім творам С.Я. Маршака.
Наша перша зупинка. Давайте пограємо з вами в гру: «Відгадай героя твору С.Я.Маршака»:
1.хто співав: «Немає твій голос не хороший,
Занадто голосно ти співаєш (дурне мишеня)
2.хто стукає у двері до мене,
з товстою сумкою на ремені (листоноша)
3. Сів він уранці на ліжко,
Став надягати сорочку,
В рукави просунув руки
Виявилося, це штани. (Розсіяний)
4.Ищут пожежники, шукає міліція,
Шукають фотографи в нашій столиці
Шукають давно, але не можуть знайти
Хлопця якогось років двадцяти (невідомий герой)
5.Кто зовсім не хоче митися.
Тікає від коритця
А в кутку за скринею
Миє лапу мовою(кошеня смугастий)
6.Я вчитися не хочу.
Сам будь навчу
Я - відомий майстер
Майстер...(ломастер)

Вихователь: Молодці, хлопці, добре знаєте героїв різних творів С.Я.Маршака. Вирушаємо далі.
Друга зупинка. А тепер ви повинні вгадати, як називається вірш:
Вихователь читає уривки з віршів С.Я.Маршака.
1. «Мій веселий, дзвінкий м'яч
Ти куди помчав навскач?
Червоний, жовтий, блакитний ,
Не погнатися за тобою!
Я тебе долонею плескав
Ти скакав і дзвінко плескав»
(«М'яч»)
2. «Ей, не стійте занадто близько
Я тигреня, а не киска!»
(«Тигр»)
3. «Дали туфельки слону.
Взяв він одну туфельку
І сказав: - Потрібні ширше,
І не дві, а всі чотири!»
(«Слон»)
4.« Де обідав, горобець?
- В зоопарку у звірів.
Пообідав я спершу
За решеткою у лева.
Підкріпився у лисиці.
У моржа попив водиці.
(«Де обідав, горобець?»)

Вихователь: А у нас знову зупинка. Я пропоную вам трохи пограти. У нас фізкультхвилинка «Буратіно»:
Буратіно потягнувся
Раз нагнувся, два нагнувся
Руки в сторони розвів
Видно ключик не знайшов
Щоб ключик нам дістати
Треба встати на носочки
(виконуються відповідні тексту руху)

Вихователь: Ми трохи поразмялись, тепер продовжимо нашу казкову подорож.
Наступна зупинка. На цій зупинці потрібно назвати «З якого твору ця ілюстрація?».
Вихователь показує дітям ілюстрації з творів С.Я.Маршака:
(«Багаж», «Вусатий смугастий», «Ось який розсіяний», «Казка про дурному мишеня», «М'яч», «Тигреня»).

Молодці! А тепер спробуйте відгадати загадки:
1.які квіти потрібно було знайти в лісі взимку у казці «12 місяців»?(підсніжники)
2.що надів на голову людина розсіяний? (сковороду)
3.що в темній комірці зберігається у будинку, який побудував Джек?(пшениця)
4. хто з тварин приходив заколисувати дурне мишеня? (качка, кінь, жаба, курка, щука, свинка, кішка)
5.що дама здавала в багаж?(диван, чемодан, саквояж, картину, корзину, картонку і маленьку собачку)
6.як звали братів 12 місяців ?(січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень)
Вихователь: На цьому наша подорож за творами С.Я.Маршака закінчилося. І зараз ми з вами повертаємося в групу..
Вихователь: Молодці, хлопці, чудове подорож у нас вийшло.