Реклама












Конспект уроку з домоводства для учнів 9 класу зі складною структурою дефекту


Урок: Домоведення (госп-побут. праця)
Конспект уроку з домоводства (господарсько-побутової працю) для учнів 9 класу зі складною структурою дефекту
Тема: «Приготування тіста для млинців».
Мета: формування уявлень про технології приготування тіста для млинців.
Завдання:
1.Образовательные:
- закріпити знання про продукти харчування, необхідних для приготування тіста для млинців: молоко, яйце, цукор, сіль, рослинне масло;
- ознайомити з інгредієнтом - борошно;
- ознайомити з поняттям «Тісто для млинців»;
- ознайомити з приладом млинниця;
- навчити вмінню замішувати тісто для млинців, приготоване з потрібних інгредієнтів.
2. Корекційні:
- корекція уваги мислення через виконання вправи «Вибери потрібні предмети», «Закресли зайвий предмет»;
-дрібної моторики і просторового сприйняття через виконання практичної роботи;
- корекція загальної та дрібної моторики через виконання фіз. хвилинок;
- активізація словника: каструля, ложка, молоко, яйце, цукор, сіль;
- збагачення словника: тісто, борошно.
3. Виховні:
-виховувати інтерес до предмета, процесу приготування тіста для млинців, дбайливого ставлення до продуктів харчування, охайності, працьовитості, доброзичливого ставлення один до одного.
Методичні прийоми: бесіда-діалог, розглядання картинок і відбір потрібних, практична робота дітей та підведення підсумку.
Матеріали та обладнання до уроку: мультимедійний комплекс, презентація «Масляна», катки із завданнями «Вибери потрібні предмети», «Закресли зайвий предмет», фартухи, шапочки, миски, мірна гуртка, млинниця «Тефаль», ложки, пензлик для змазування сковороди олією, скатертину, серветки
Продукти: борошно, молоко, сіль, цукор, рослинна олія.
Хід уроку.
1.Организационный момент.
Вчитель. Ставить дітей у коло.
-Все хороше в людях з дитинства! Як витоки добра пробудити? Доторкнутися до природи всім серцем: здивуватися, дізнатися, полюбити.
2.Сообщение теми уроку.
Вчитель. Загадує загадку.
-І з ікрою, і зі сметаною. Всякі вони смачні! Ноздреваты і румяни - наші сонечка - ...(млинці). Сьогодні на уроці ми навчимося готувати тісто для млинців.
3.Беседа.
Вчитель. Показує презентацію.
- Яка зараз пора року? (Весна.)
-Масниця - свято зустрічі сонця і весни і проводи зими. Кругле і усміхнене сонце - це символ Масляної, а найголовніше частування на Масляну - це млинці. Готові млинці можна їсти зі сметаною, варенням, медом, ікрою.
Тісто для млинців це напівпродукт, що утворюється при замішуванні борошна, молока, яєць, солі і цукру.
4. Повторення раніше пройденого матеріалу.
-Який посуд потрібна, щоб приготування тісто для млинців? (Миска, мірний стакан, ложка столова, сито.) Пропонує дітям завдання: «Вибери потрібні предмети», «Закресли зайвий предмет».
-Навіщо потрібно сито? (Просіяти борошно.)
- А що ми будемо робити з допомогою мірної склянки? (Відміряти борошно.)
- А для чого нам миска? (Поміщати і змішувати в ній продукти.)
- А навіщо потрібна ложка? (Відміряти цукор, розмішувати тісто.)
5. Физминутка.
Ми трошки відпочинемо. Встанемо, глибоко вдихнемо.
Руки в сторони, вперед, вліво, вправо поворот.
Три нахилу, прямо встати. Руки вниз і вгору підняти.
Руки плавно опустили, всім усмішки подарували.
6. Практична робота.
Вчитель. Хлопці, а продукти я поки не приготувала.
- Спочатку відгадайте, які продукти потрібні нам, щоб приготувати тісто для млинців.
Не сніг, а біле завжди.
Хоч і тече, а не вода. (Молоко).
Без цього продукту,
Хлопці нікуди.
Щоб спекти щось,
Завжди потрібна ...(Борошно).
Кашу... не зіпсуєш (Маслом).
Курка знесла золоте,
А старий просив просте (Яйце).
Білий, а не сніг,
Крупинками, а не сіль,
Солодкий, а не цукерка (Цукор).
Окремо - я не так смачна,
Але в їжі - кожному потрібна (Сіль).
А на чому можна випікати млинці? (На сковороді)
а)Ознайомлення з приладом: млинниця.
Вчитель. На одній сковороді випікати млинці дуже довго, тому на допомогу господиням мудрі винахідники придумали кухонний прилад - «блинницу». У ньому є шість виїмок, як шість маленьких сковорідок. В них треба наливати тісто дерев'яними ложками і перевертати млинці лопатками.
б)Повторення правил безпечної роботи:
з електроприладом:
-перед початком роботи перевірити справність електроприладу;
-вмикайте вилку в розетку тільки сухими руками,
з продуктами:
- яйце, сіль, цукор, борошно не можна підносити до очей, до вух, до ротика, до носа.
в)Пальчикова зарядка.
Ось помічники мої,
Їх як хочеш, назви.
Раз, два, три, чотири, п'ять.
Не сидиться їм знову.
г)Виконання практичної роботи учнями під контролем учителя.
1-й учень - вливає в миску пакет молока; 2-й - додає 4 яйця; 3-й учень - кладе 2 столові ложки цукру; 4-й учень - додає 3 щіпки солі; 5-й учень додає 2 склянки борошна. Потім тісто трохи перемішує вчитель і розливає дітям по мисках до повного перемішування (діти кожен у своїй мисці добре перемішує тісто)
Вчитель. Якщо в приготоване тісто для млинців влити небагато (2 столові ложки рослинної олії і добре перемішати, тоді не потрібно кожен раз підмазувати сковороду маслом.
Учитель показує дітям, як печуть млинці на сковороді, а потім на блиннице.
д)Сюрпризный момент.
Вчитель пригощає дітей млинцями.
7. Прибирання робочого місця. Діти миють ложки і протирають клейонку.
8. Підсумок уроку.
Вчитель. Що робили на уроці? (Готували тісто для млинців)