Англійська мова 3 клас
План-конспект уроку англійської мови у 3 класі по темі: "В гостях у Пітера"
Цілі: удосконалення навичок аудіювання; активізація навичок діалогічного мовлення; розвиток навичок читання (правила читання буквосполучень er, or і ir).
Обладнання: демонстраційна таблиця «Правила читання буквосполучень er, or і ir»; м'яч.
Хід уроку
I. Організаційний момент
- Good morning, children! I'm glad to see you. How are you today?
- What day today is it?
- Do you want to know what we are going to do today?
- Do you like to act out the dialogues?
- Now let's start our work.
II. Фонетична зарядка
- Хлопці, послухайте, який вірш нещодавно розповіла мені наша мавпочка. Воно прекрасно підходить для того, щоб розім'яти наші язички.
Lion, lion, lazybones,
Lion had two telephones.
Lion the rings lioness up
And invites her to hunt.
(Вчитель читає вірш, переводить його. Потім діти повторюють його порядково за вчителем.)
- Thank you, children. Very good.
III. Мовна розминка. Робота в групах Гра «Перекладач»
- All children like to play. Let's play the game "Translator". One of you will think of the word in Ukrainian and throw the ball to the pupil. The pupil must translate this word from Ukrainian into English.
(Вчитель організовує гру. На його розсуд клас ділиться на дві чи три групи. Учні стають у коло, ведучий - у центрі, кидає м'яч одному з гравців і називає слово російською мовою. Той ловить м'яч, переводить слово на англійську мову і кидає його ведучому. Роль ведучого можуть виконувати кілька учнів. Кожен раз при зміні ведучого вчитель задає нову тему («Числівники», «Тварини», «Продукти», «Кольори» і так далі).)
Приблизний хід гри:
Ведмідь - a bear, кішка - a cat, собака - a dog, слон - an elephant. Etc.
IV. Вдосконалення навичок аудіювання
- I'd like you to listen to the dialogue. The piglet Peter and his guests are speaking. They are at the table. Guess who i are. The pictures in exercise 1 on page 19 will help you.
(Учитель пропонує учням прослухати діалог з упр. 1 (підручник, с. 19). Завдання - на основі прослуханої інформації здогадатися, хто в гостях у поросяти Пітера. Учні використовують в якості опори картинки з даної вправи.)
V. Фізкультхвилинка
Hands on your hips,
Hands on your knees,
Put them behind you
If you please.
Touch your shoulders,
Touch your nose,
Touch your ears,
Touch your toes.
(Учитель проводить физкультминутку. Діти розповідають вірш 2-3 рази і виконують відповідні рухи.)
VI. Активізація навичок діалогічного мовлення. Робота в парах
- It's time to make up the dialogues. You will be the pupils of Green School. Some of you will be hosts and some of you will be guests. Divide into pairs and choose the pictures from exercise 2 on page 19.
(Учні діляться на пари для виконання упр. 2 (підручник, с. 19). Завдання - розіграти діалог між персонажами, зображеними на картинках. Для самостійної роботи в парах учням відводиться 3-4 хвилини, а потім діалоги 3-5 пар заслуховуються перед класом.)
VII. Ознайомлення з правилами читання буквосполучень er, or, ir
- And now let's learn to read the words with er, or and ir. You can see them in the table in your textbooks. Mr Rule will read the words and we shall repeat after him.
(Учитель ознайомлює учнів з правилами читання буквосполучень ег, ог і ir і з новими словами, в яких вони зустрічаються. Спочатку учні читають інформацію в рамочці (підручник, с. 19), а також у демонстраційної таблиці, яка заздалегідь вивішується на дошці, потім читають слова за диктором з упр. 3 (підручник, с. 19). Також на даному етапі уроку виконують упр. 4 (підручник, с. 19).)
VIII. Вдосконалення навичок читання
- Now, children, look at the questions in your textbooks. It's exercise 5 on page 20. You will match the questions and the answers.
- Who is ready to read the pairs of sentences? (Учні виконують впр. 5 (підручник, с. 20). На самостійне виконання завдання відводиться 2-3 хвилини, потім один з учнів зачитує вголос питання і відповіді, а інші висловлюють свою згоду або незгоду з його варіантами.)
IX. Підбиття підсумків уроку
- Our time is up. The lesson is over.
- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
- Які питання ми навчилися ставити?
- Чим вам сподобалося займатися?
- That's all for now. But we have some time to recite the poem.
I like to read,
I like to play,
I like to study every day.
I like to jump,
1 like to run,
I like to play,
It's fun.
- Goodbye, everybody! See you next lesson.
Домашнє завдання
Підручник: упр. 3-4 (с. 19) (виразне читання); робочий зошит: упр. 3-4 (с. 12).