Конспект позакласного заходу для 2-4 класів «Формула щастя»
Мета уроку: формування у дітей здатності бути задоволеними життям. Виховання поваги до себе і іншим людям, вміння розгледіти хороше навколо, отримувати позитивні емоції.
ХІД УРОКУ
I. Оргмомент.
Хлопці, подивіться на мене, зараз ми з вами проведемо одну вправу. Я показую одній групі рух, і кому, подивлюся в очі, той починає робити це рух, і робите до тих пір, поки не закінчиться група. І так виконують три групи.
Тепер ми з вами на одній хвилі і я сподіваюся на плідну роботу з вами..
На початку я привіталася з вами. Як ви думаєте, що означає слово "здрастуйте"? (Побажання здоров'я і щастя)
А що для вас щастя? (Діти відповідають). Ромашка
• «Щастя - це мама, це я, це тато, вся сім'я!»
• «Це сонце, успіх, краса, посмішка для тебе».
• «Зустріч з мамою після розлуки».
• «Радість, захоплення, самий незабутнє відчуття».
• «Отримання поясу з карате».
• «Добра новина».
Є загальне визначення щастя? (Діти відповідають.)
Висновок: Сьогодні ми з вами спробуємо розібратися, чи ми вміємо бути щасливими, чому важливо бути щасливим і для себе, і для інших, має щасливий чоловік проблеми і вивести « Формулу щастя».
Ще в давнину люди говорили, бути щасливим корисно в першу чергу для себе самого? Чому?(Діти відповідають.)
Щастя - це позитивні емоції. Чим частіше людина відчуває їх, тим менше нервового напруження виникає в його організмі, а значить, тим вона здоровіша. Відомо, що найбільше довгожителів у гірських селищах. Там зустрічаються старці, яким 100 і більше років. Що ж так благотворно діє на людей? Вчені довго шукали причину цього явища і прийшли до висновку, що головне тут - добросердечність, доброзичливе ставлення до оточуючих. Ці риси переходять з покоління у покоління, що і утворює корисний «мікроклімат».
Чому бути щасливим корисно і для оточуючих людей? (Діти відповідають.)
Щаслива людина продовжує життя тим, хто з ним контактує. Він вміє приносити щастя іншому: сказати добрі слова, подякувати, спробувати розсмішити, щоб підняти настрій. Щасливий береже щастя іншого. На такого чоловіка приємно дивитися, з ним приємно спілкуватися. Своїм виглядом він промовляє: «Я щасливий; я спокійний; я люблю цей світ і бажаю щастя людям...»
Хлопці, а як ви думаєте ,щаслива людина ніколи не дратується, не переживає прикростей? (Діти відповідають.)
Висновок: бути щасливим не означає жити без проблем, бути вільним від нещастя.
Народ з цього приводу склав прислів'я: «Сльозами горю не допоможеш!»
На тему щастя і нещастя є багато прислів'їв. Ви отримали прислів'я , 1группа-ПОЧАТОК, 2-ПРОДОЖЕНИЕ. Початок виходьте, а ви постарайтеся визначити продовження .
• не родися красивим, а родися щасливим;
• не бувати б щастя, та нещастя допомогло;
Поясніть, як ви їх розумієте?
Висновок після обговорення: як би не було погано, у цьому обов'язково є щось хороше.
Розбір ситуацій, робота в групах.
Перед вами картки рожевого кольору, прочитайте і обговоріть у групі.
Згадайте ситуації у вашому житті, коли невдача стала причиною успіху. Переробіть фрази так, щоб знайти в неприємному щастя:
1) В кімнаті прохолодно, але зате... (так легше думається).
2) З ранку не закінчується дощ, але мені здається це чудовим, тому що... (в такий день добре складаються вірші).
3) До уроку мені треба прочитати величезний розповідь, але це добре... (що я дізнаюся багато нового).
4) Як довго ще до контрольної роботи! Це просто везіння для нас, тому що... (ми ще краще підготуємося).
Висновок: звичка бути щасливим дозволяє людині отримувати радість від життя.
Включити музику фоном) Послухайте стару східну легенду.
Після того як боги створили Всесвіт, Землю, зірки, Сонце; після того як вони створили Природу - гори, моря, океани, ліси; після того як вони сотворили Людину - вони створили Щастя. Боги не хотіли, щоб Щастя дісталося Людині задарма, без праці. Він повинен був сам досягти, відкрити його. Боги задумалися, де ж сховати Щастя. Спочатку вони хотіли сховати його на вершині найвищої гори, потім - в найглибшому місці океану, потім - на самій далекій зірці. Але всі ці місця здавалися їм надто доступними. І тоді вони вирішили: «Сховаємо Щастя в серці людини, він стане шукати його на землі і на небі, в лісах і у воді, навіть не підозрюючи, що весь час носить його з собою».
-Як ви зрозуміли сенс легенди?
Висновок після обговорення: щастя - це не якась нездійсненна і далека мрія; воно в нас самих, поруч з нами.
Вправа «Подяка»
• Щоб приносити щастя іншим, треба вміти висловлювати людям свої теплі почуття, хоча б раз в день когось дякувати. Скажіть зараз слова подяки кому-небудь за бажанням (діти кажуть: я тобі вдячна, що у тебе горять очі, нарядна блузка, розкуйовджене волосся красиво, що у тебе весь урок гарний настрій).
• Які ще почуття сусідять зі щастям? ( на дошку вивішується) Правильно, спокій, задоволення, захоплення, надія, довіра, здивування, задоволення.
Хлопці, ви сьогодні випробували протягом дня подібні почуття? Ви це проживали, але в метушні справ не зрозуміли, що це і є ЩАСТЯ.
Висновок: ми вміємо бути щасливими, коли думаємо не про те, чого хочемо, а про те, що маємо.
Ми отримали ФОРМУЛУ ЩАСТЯ - це коли даруєш щастя не тільки самому собі, але й іншій людині, коли робиш добрі справи.